Hubert Hurkacz i Jan Zieliński pokonali wyżej notowanych rywali w Kanadzie

Strona głównaTenisHubert Hurkacz i Jan Zieliński pokonali wyżej notowanych rywali w Kanadzie

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński doskonale rozpoczęli zmagania w deblowym turnieju ATP w Kanadzie. Polska para pokonała wyżej notowanych rywali, czyli Tima Puetza i Michaela Venusa 6:3, 7:6.

Opóźnione spotkanie

Hubert Hurkacz występuje w Montrealu w parze z Janem Zielińskim po tym, jak z udziału w turnieju wycofał się John Isner. Wydawało się, że pojedynek polskiej pary z „szóstką” czyli Timem Puetzem i Michaelem Venusem rozpocznie się planowo, lecz te nadzieje rozwiał obficie padający deszcz. Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, znów zaczęło padać i mecz po raz kolejny został przesunięty. Ostatecznie, po ponad trzech godzinach opóźnienia, tenisiści weszli na kort.

Pokonali faworytów

Hubert Hurkacz po raz ostatni grał w parze z Janem Zielińskim blisko przed rokiem. Miało to miejsce podczas turnieju ATP 250 w Metz, który zwyciężyli. Nie trzeba dużo mówić, by wiedzieć, że polska para w tym starciu nie była stawiana w roli faworytów. Sprawiła więc miłą niespodziankę, wygrywając 6:3, 7:6. Spotkanie zakończył as serwisowy Hurkacza i choć Polacy na początku drugiego seta stracili kontrolę nad meczem i pozwolili przeciwnikom na prowadzenie, to udało im się odwrócić losy starcia.

Polska para musi teraz czekać na swojego kolejnego rywala. Kto nim będzie, dowiemy się po wtorkowym meczu Karena Chaczanowa i Denisa Shapovalova z Rohanem Bopanną i Matwe Middelkoopem. Pula nagród na turnieju w Montrealu wynosi ponad 6,5 mln dolarów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...