Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Cincinnati. Zheng sprawiła jej problemy

Strona głównaTenisIga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Cincinnati. Zheng sprawiła jej problemy

Iga Świątek dość pewnie awansowała do ćwierćfinału turnieju Western & Southern Open rangi WTA 1000 w Cincinnati. Polka w trzech setach pokonała Chinkę Qinwen Zheng, która w pierwszej partii sprawiła naszej zawodniczce sporo problemów i wygrała 6:3. Kolejna dwa sety to totalna dominacja Igi Świątek, która w kolejnej rundzie zmierzy się z Czeszką Marketą Vondrousovą, czyli zwyciężczynią tegorocznego Wimbledonu.

Małe problemy i awans Igi Świątek

Oczywiście faworytką meczu III rundy turnieju Western & Southern Open była Iga Świątek (1. WTA). Po drugiej stronie siatki stanęła Chinka Qinwen Zheng (24. WTA), która w poprzedniej rundzie poradziła sobie z weteranką Venus Williams. W czwartkowy wieczór spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Chinka. Od razu dwukrotnie przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Później naszą reprezentantkę stać było jeszcze na odrobienie jednego przełamania, jednak to rywalka wciąż była z przodu. Zheng w dziewiątym gemie odebrała serwis Polce po raz trzeci i partię zakończyła sensacyjnym zwycięstwem 6:3.

Na szczęście Iga Świątek w porę się otrząsnęła. Kolejne dwa sety to już jej totalna dominacja. W drugiej partii rozpoczęła od trzech przełamań i prowadzenia 5:0. Ostatecznie Qinwen Zheng zdobyła tylko jednego gema i liderka rankingu WTA wygrała 6:1. Bardzo podobny przebieg miał trzeci set. Wówczas jedyny gem dla Chinki miał miejsce w czwartej grze. Pozostałe sześć wygrała Iga Świątek i pewnie awansowała do ćwierćfinału Western & Southern Open rangi WTA 1000 w Cincinnati.

Iga Świątek (Polska, 1) – Qinwen Zheng (Chiny) 3:6, 6:1, 6:1

Pojedynek mistrzyń wielkoszlemowych

W ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati dojdzie do pojedynku tegorocznych mistrzyń wielkoszlemowych. Iga Świątek w tym roku wygrała Roland Garros. Po drugiej stronie siatki stanie zwyciężczyni Wimbledonu, czyli Czeszka Marketa Vondrousova (10. WTA). Do tej pory grały ze sobą dwukrotnie w 2020 roku i oba spotkania w dwóch setach wygrała Iga Świątek. Liczymy na to, że tym razem będzie podobnie i to Polka awansuje do półfinału turnieju rangi WTA 1000 w Cincinnati.