Iga Świątek wygrała US Open! Zdecydowanie najlepsza na świecie

Strona głównaTenisUS OpenIga Świątek wygrała US Open! Zdecydowanie najlepsza na świecie

Iga Świątek dokonała wielkiej rzeczy. Wygrała US Open po pasjonującym boju z Tunezyjką Ons Jabeur. Polka udowodniła, że obecnie jest zdecydowanym numerem jeden na świecie i sięgnęła po drugi wielkoszlemowy tytuł w tym sezonie, a trzeci w karierze. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach,  niezwykle dramatyczny i wyrównany przebieg miała druga partia. Polka wytrzymała próbę nerwów i napisała piękną historię. To najlepszy polski wynik w historii turnieju w Nowym Jorku.

Świetny początek i szybko wygrana partia

Spotkanie liderki światowego rankingu Igi Świątek za Tunezyjką Ons Jabeur (5. WTA) zapowiadało się bardzo emocjonująco. Obie zawodniczki w turnieju US Open spisywały się bardzo dobrze, a eksperci nieśmiało wskazywali na to, że mimo niższego miejsca w rankingu, to Tunezyjka może wygrać i sprawić małą niespodziankę. Pierwszy set rozpoczął się jednak idealnie dla Igi Świątek. Polka zaczęła znakomicie i szybko przełamała rywalkę, wychodząc na prowadzenie 3:0. Później dała Tunezyjce odrobić stratę przełamania i zrobiło się 3:2, jednak trzy kolejne gemy padły łupem 21-letniej reprezentantki Polski, która zakończyła partię 6:2.

Dramatyczny przebieg drugiego seta i wygrany tie-break

Druga partia zaczęła się bardzo podobnie. Ponownie Polka szybko przełamała i zrobiło się 3:0. Wydawało się, że nieoczekiwanie łatwo upora się z rywalką i sięgnie po zwycięstwo w US Open. Jednak później gra się wyrównała i Ons Jabeur zaczęła odrabiać straty. Ostatecznie udało jej się doprowadzić do remisu i obronić piłkę meczową w dwunastym gemie. Wszystko miało rozstrzygnąć się w tie-breaku. W nim gra toczyła się punkt za punkt. Ostatnie trzy należały jednak do Igi Świątek, która wygrała tie-breaka 7:5 i zakończyła spotkanie 2:0 w niespełna dwie godziny. Dzięki temu zgarnęła prestiżowe zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku, czek na 2,6 miliona dolarów oraz umocniła się na pozycji liderki rankingu WTA. Przed rozpoczęciem turnieju mało kto wierzył w taki obrót spraw. Iga Świątek pisała historię na naszych oczach. Skończyło się happy endem i piękną wygraną.

Iga Świątek (Polska, 1) – Ons Jabeur (Tunezja, 5) 6:2, 7:6(5)