STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Iga Świątek pewnie wygrywa! Czas na polski mecz w Pekinie!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisIga Świątek pewnie wygrywa! Czas na polski mecz w Pekinie!

Pomimo przerw spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi Iga Świątek pewnie pokonała Warwarę Graczewą (6:4, 6:1) i awansowała do III rundy turnieju China Open w Pekinie. Tam na polskich kibiców czeka nie lada gratka – Iga zagra z Magdą Linette!

Kontrola wydarzeń na korcie

Iga Świątek ani przez chwilę nie traciła kontroli nad tym, co działo się na korcie w Pekinie. W pierwszym secie Polka szybko objęła prowadzenie 4:1. Później zdarzyło jej się przegrać gema przy swoim podaniu, jednak była to jednorazowa wpadka i ostatecznie zwyciężyła 6:4.

Na początku drugiego seta warunki atmosferyczne wymusiły na organizatorach turnieju zarządzenie przerwy w grze. Nad kortem rozpętała się ulewa i obie tenisistki zeszły do szatni przy wyniku 1:0 i 40:15 dla Świątek. Na szczęście dla polskich kibiców, ten wymuszony odpoczynek nie wybił z rytmu naszej czołowej tenisistki. Po powrocie na kort oddała Graczewej zaledwie jednego gema i pewnie awansowała do 1/8 finału.

Pierwsze spotkanie Igi i Magdy

Możemy być pewni, że w ćwierćfinale w Pekinie zagra Polka. Pozostaje pytanie, która – Iga Świątek czy Magda Linette? Nasze najlepsze tenisistki zagrają ze sobą w oficjalnym meczu po raz pierwszy w swoich dotychczasowych karierach.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...