STS KOD PROMOCYJNY

Jeden mecz i koniec. Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Rzymie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisJeden mecz i koniec. Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Rzymie

Hubert Hurkacz na jednym meczu skończył swoją przygodę z turniejem singlowym Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Niestety w II rundzie Polak musiał uznać wyższość Amerykanina Jeffreya Johna Wolfa. Ze względu na rozstawienie Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania od II rundy. Dzień wcześniej Polak pożegnał się też z turniejem deblowym. Kolejnym startem najlepszego polskiego tenisisty będzie turniej wielkoszlemowy Roland Garros. 

Polak bez błysku w Rzymie

Liczyliśmy na to, że turniej w Rzymie przyniesie przełom w grze Huberta Hurkacza (15. ATP). W ostatnich miesiącach gra poniżej oczekiwań i spadł na 15. miejsce w rankingu ATP. Niestety po Internazionali BNL d’Italia w Rzymie nie poprawił sobie nastroju. Z turniejem pożegnał się już w II rundzie po rozegraniu jednego spotkania. Polak musiał uznać wyższość niżej notowanego Amerykanina Johna Jeffreya Wolfa (54.).

Pierwszy set od początku był bardzo wyrównany. Obaj pilnowali swoich gemów serwisowych i nie dopuszczali do breakpointów. Przełom nastąpił w ósmym gemie, gdy Wolf odebrał serwis Hurkaczowi. Chwilę później Amerykanin wykorzystał drugą piłkę setową i zakończył partię zwycięstwem 6:3. Hubert Hurkacz nie mógł już sobie pozwolić na żadną wpadkę. Niestety drugą partię rozpoczął najgorzej, jak mógł. Stracił serwis już w pierwszym gemie. Później Jeffery John Wolf kontrolował sytuację i zasłużenie sięgnął po zwycięstwo 6:4. W grze Polaka zabrakło błysku i nie potrafił się przeciwstawić rywalowi. Niestety już na etapie II rundy pożegnał się z Internazionali BNL d’Italia w Rzymie.

Jeffrey John Wolf (USA) – Hubert Hurkacz (Polska, 14) 6:3, 6:4

Czas na Roland Garros

Mimo szybkiej porażki Hubert Hurkacz ma szansę na poprawienie swojej pozycji w rankingu ATP. Wszystko ze względu na absencję Rafaela Nadala. Kolejnym startem Polaka będzie udział w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros we Francji. Liczymy na to, że tam pójdzie mu zdecydowanie lepiej niż w Rzymie. Turniej w Paryżu zakończy sezon na kortach ziemnych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...