STS KOD PROMOCYJNY

Jerzy Janowicz wraca do grania. Będzie bronił barw CKT Grodzisk Mazowiecki

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaTenisJerzy Janowicz wraca do grania. Będzie bronił barw CKT Grodzisk Mazowiecki

Kibice tenisa w Polsce będą mieli okazję znów zobaczyć w akcji singlistę.

31-letni Janowicz ostatnio zmagał się z problemami zdrowotnymi i choć nie zakończył kariery, to zniknął z tenisowych radarów. Ostatni pełny sezon w jego wykonaniu miał miejsce w 2017 roku.

Dlatego być może dla wielu wystąpienie podczas konferencji prasowej mogło być zaskoczeniem. Janowicz potwierdził swój udział w powstającej tenisowej „Superlidze” w barwach Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki.

Polski tenisista ma też zamiar wrócić do gry w zawodowym, międzynarodowym tourze, choć nie padła jeszcze żadna dokłada data. Tenisista pochodzący z Łodzi ostatni raz na korcie wystąpił w grudniu 2021 roku, w meczu Polska – Czechy.

Dodał też, że wróci do gry w zawodowym tourze, ale nie jest w stanie podać jeszcze dokładnej daty. Łodzianin, ostatni raz pokazał się na korcie końcem zeszłego roku, kiedy to zagrał w meczu Polska – Czechy. Z powodu kłopotów zdrowotnych 31-latek obecnie zajmuje 527. miejsce w rankingu ATP.

Plan jest taki, że z końcówką marca zaczynam już startować w zawodowych rozgrywkach. To jest na razie plan, ale wydaje mi się, że jest naprawdę realny.

Jerzy Janowicz

Wracając do wspomnianej gry Janowicza w barwach CKT Grodzisk w „Superlidze”. Ruszyć ona ma 29 maja tego roku. Wtedy rozpocznie się faza zasadnicza na trzech poziomach: Ekstraklasy 1. ligi i 2. ligi. W Ekstraklasie wystąpić ma sześć zespołów: BKT Advantage Bielsko-Biała, Górnik Bytom, AZS Poznań, CKT Grodzisk Mazowiecki, UKS Beskidy Ustroń oraz Park Tenisowy Olimpia Poznań. Oprócz Janowicza w składzie drużyny z Grodziska Mazowieckiego mają znaleźć się też: Kamil Majchrzak czy Paula Kania.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...