Jerzy Janowicz wraca do grania. Będzie bronił barw CKT Grodzisk Mazowiecki

Strona głównaTenisJerzy Janowicz wraca do grania. Będzie bronił barw CKT Grodzisk Mazowiecki

Kibice tenisa w Polsce będą mieli okazję znów zobaczyć w akcji singlistę.

31-letni Janowicz ostatnio zmagał się z problemami zdrowotnymi i choć nie zakończył kariery, to zniknął z tenisowych radarów. Ostatni pełny sezon w jego wykonaniu miał miejsce w 2017 roku.

Dlatego być może dla wielu wystąpienie podczas konferencji prasowej mogło być zaskoczeniem. Janowicz potwierdził swój udział w powstającej tenisowej „Superlidze” w barwach Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki.

Polski tenisista ma też zamiar wrócić do gry w zawodowym, międzynarodowym tourze, choć nie padła jeszcze żadna dokłada data. Tenisista pochodzący z Łodzi ostatni raz na korcie wystąpił w grudniu 2021 roku, w meczu Polska – Czechy.

Dodał też, że wróci do gry w zawodowym tourze, ale nie jest w stanie podać jeszcze dokładnej daty. Łodzianin, ostatni raz pokazał się na korcie końcem zeszłego roku, kiedy to zagrał w meczu Polska – Czechy. Z powodu kłopotów zdrowotnych 31-latek obecnie zajmuje 527. miejsce w rankingu ATP.

Plan jest taki, że z końcówką marca zaczynam już startować w zawodowych rozgrywkach. To jest na razie plan, ale wydaje mi się, że jest naprawdę realny.

Jerzy Janowicz

Wracając do wspomnianej gry Janowicza w barwach CKT Grodzisk w „Superlidze”. Ruszyć ona ma 29 maja tego roku. Wtedy rozpocznie się faza zasadnicza na trzech poziomach: Ekstraklasy 1. ligi i 2. ligi. W Ekstraklasie wystąpić ma sześć zespołów: BKT Advantage Bielsko-Biała, Górnik Bytom, AZS Poznań, CKT Grodzisk Mazowiecki, UKS Beskidy Ustroń oraz Park Tenisowy Olimpia Poznań. Oprócz Janowicza w składzie drużyny z Grodziska Mazowieckiego mają znaleźć się też: Kamil Majchrzak czy Paula Kania.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Wilfredo Leon wraca po kontuzji i wskakuje na najwyższy poziom!

Ponad pięć miesięcy trwała absencja Wilfredo Leona z powodu kontuzji. Reprezentant Polski wrócił do gry w Perugii i od razu zanotował świetny występ. Nie...