Katastrofa Huberta Hurkacza. Po bezbarwnej grze odpadł w 2. rundzie Australian Open

Strona głównaTenisAustralian OpenKatastrofa Huberta Hurkacza. Po bezbarwnej grze odpadł w 2. rundzie Australian Open

Na pewno nie tak swój tegoroczny start w Australian Open wyobrażał sobie Hubert Hurkacz. Rozstawiony z numerem 10. Polak przegrał w trzech setach ze skazywanym na porażkę Francuzem Adrianem Mannarino i odpadł z turnieju już na etapie drugiej rundy. To jedna z największych sensacji pierwszych dni Australian Open. 

Bezradność Polaka

Od początku meczu w grze Polaka widać było bezradność. Zajmujący 69. miejsce w rankingu ATP Adrian Mannarino kontrolował poszczególne wymiany i był zawodnikiem, który przejmował inicjatywę w najważniejszych momentach spotkania. W pierwszym secie Polak miał tylko jedną piłkę na przełamanie rywala, jednak nie zdołał jej wykorzystać. Dużo większą skutecznością wykazał się za to Francuz, który wykorzystał 5. breakpoint w tym secie i przełamał Polaka. Cały set zakończył zwycięstwem 6:4. 

Liczyliśmy na to, że przegrany pierwszy set podziała na Huberta Hurkacza jak zimny prysznic. Niestety nic z tych rzeczy. W drugiej partii Polak ponownie był dużo gorszy od swojego przeciwnika i oddał mu swoje dwa gemy serwisowe. Choć w tym secie Hubert Hurkacz miał aż 7 piłek na przełamanie, to jednak nie wykorzystał żadnej z nich. Ostatecznie ta partia zakończyła się wynikiem 6:2 na korzyść Adriana Mannarino. 

Trzeci set to jeszcze gorsza dyspozycja serwisowa Huberta Hurkacza, który w ostatnich miesiącach znany był z bardzo solidnej zagrywki. Zagubił ją w tym meczu, czego efektem były kolejne trzy przełamania. Polakowi udało się odpowiedzieć na to zaledwie jednym odebranym Francuzowi serwisem. Adrian Mannarino wykorzystał drugą piłkę meczową i po około dwóch godzinach zakończył pewnym zwycięstwem mecz z faworyzowanym Polakiem. Mecz ten miał zupełnie inny przebieg niż pierwsze starcie tych tenisistów w Rotterdamie w 2021 roku, gdy zdecydowanie lepszy okazał się młody Polak. 

Hubert Hurkacz – Adrian Mannarino         0:3 (4:6, 2:6, 3:6)

Niewykorzystana szansa

Tegoroczny Australian Open miał być przełomowy dla Polaka. Hubert Hurkacz liczył na dobry wynik i zdobycie cennych punktów do rankingu ATP. Niestety bardzo szybko musi pożegnać się z tymi nadziejami po trudnej do wytłumaczenia i bolesnej porażce z niżej notowanym rywalem. Zobaczymy, jak szybko najlepszy polski tenisista powróci na właściwe tory. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...