Pożegnanie Magdy Linette z Rzymem. Odpadła też w deblu

Strona głównaTenisPożegnanie Magdy Linette z Rzymem. Odpadła też w deblu

Niestety już na I rundzie zakończyła się przygoda Magdy Linette z turniejem deblowym Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Polka stworzyła duet z Chinką Shuai Zhang. W I rundzie trafiły na Rosjanki Wierę Zwonariewą i Mirrą Andriejewą. Spotkanie ułożyło się po myśli rywalek, które wygrały w dwóch setach. Dla Magdy Linette to pożegnanie z turniejem w Rzymie, ponieważ wcześniej odpadła w II rundzie singla po porażce z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Rosjanki były skuteczniejsze. Linette odpadła z debla w Rzymie

Po porażce z Wiktorią Azarenką i odpadnięciu z turnieju singlowego Magda Linette mogła skupić się na grze podwójnej. Po raz kolejny w tym sezonie stworzyła duet z Chinką Shuai Zhang. Już w I rundzie trafiły na wyżej notowane Rosjanki Wierę Zwonariewą i Mirrę Andriejewą. Spodziewaliśmy się zaciętego spotkania i tak też było.

Od początku oba duety skupiły się na utrzymaniu jakości swojego podania. Tak było do stanu 2:2. Później oglądaliśmy serię czterech przełamań z rzędu. Na tablicy wyników ciąż jednak był remis. Wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. Niestety w 12. gemie premierowej partii Rosjanki ponownie przełamały i wygrały 7:5. Magda Linette i Shuai Zhang znalazły się w trudnym położeniu. Niestety drugi set ułożył się dla nich jeszcze gorzej. Rosjanki zaczęły dominować na korcie i błyskawicznie wyszły na prowadzenie 5:0 z przewagą dwóch przełamań. Choć Linette i Zhang walczyły o odrobienie strat, to jednak stać je było tylko na wygranie trzech gemów. Zwonariewa i Andriejewa wygrały 6:3 i to one zameldowały się w II rundzie turnieju deblowego WTA 1000 w Rzymie.

Wiera Zwonariewa (Rosja) / Mirra Andriejewa (Rosja) – Magda Linette (Polska) / Shuai Zhang (Chiny) 7:5, 6:3

Magda Linette odpocznie przed Roland Garros

Szybkie pożegnanie z turniejem Internazionali BNL d’Italia sprawia, że Magda Linette ma nieco więcej czasu na odpoczynek przed wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu. Wstępnie w kalendarzu jej startów był jeszcze turniej Internationaux de Strasbourg rangi WTA 500, który odbędzie się w dniach 19-25 maja. W najbliższych dniach dowiemy się, czy Polka ostatecznie w nim wystartuje, czy poczeka na Roland Garros, który startuje 26 maja.