Maciej Rajski i Yann Wójcik wygrali turniej deblowy Koszalin Toyota Open

Strona głównaTenisMaciej Rajski i Yann Wójcik wygrali turniej deblowy Koszalin Toyota Open

Za nami polski finał turnieju deblowego Koszalin Toyota Open. Po tytuł sięgnęli Maciej Rajski i Yann Wójcik, którzy w dwóch setach pokonali polsko-czeski duet Przemysław Michocki i Petr Brunclik. Faworytami do zwycięstwa byli Rajski i Wójcik, którzy w turnieju grali jako rozstawieniu z czwórką. W Koszalinie sięgnęli po drugi wspólny tytuł w dotychczasowej karierze. Finał zakończył się wynikiem 6:2, 7:6(4). Z turnieju singlowego na etapie półfinałów odpadli Paweł Ciaś i Marcel Zieliński.

Droga Polaków do finału

Jeszcze przed rozpoczęciem finału wiedzieliśmy, że będziemy świadkami polskiego zwycięstwa. Wszystko dlatego, że do decydującego starcia awansowali Maciej Rajski i Yann Wójcik oraz Przemysław Michocki i Petr Brunclik. Pierwsi turniej rozpoczęli od dwusetowej wygranej z Pawłem Ciasiem i Bruno Kokotem. Później również w dwóch setach wyeliminowali Mikołaja Lisa i Piotra Siekanowicza. Półfinał to już trzysetowy i zacięty bój z Niemcami Jonasem Pelle Hartensteinem i Philippem Pavlenko.

Polsko-czeski duet Przemysław Michocki i Petr Brunclik już w I rundzie rywalizowali z turniejową jedynką. Dość nieoczekiwanie wyeliminowali Jaszę Szajrycha z Polski oraz Alece Beckleya z Republiki Południowej Afryki. Ich kolejnymi rywalami byli Włoch Federico Marchetti i Litwin Pijus Vaitiekunas. Tym razem skończyło się w trzech setach. Półfinał to dwusetowe zwycięstwo nad Piotrem Kusiewiczem i Ivanem Kremenchutskyim z Ukrainy.

Wielkie emocje i polskie zwycięstwo w Koszalinie

Finałowe starcie od początku toczyło się lepiej dla faworytów. Maciej Rajski i Yann Wójcik bardzo pewnie wygrali pierwszego seta 6:2 i zbliżyli się do końcowego zwycięstwa. Zdecydowanie bardziej zacięta była druga partia. W niej losy wygranej ważyły się do tie-breaka. W nim 7:4 zwyciężyli Rajski i Wójcik, którzy zasłużenie sięgnęli po tytuł w turnieju Koszalin Toyota Open. To dla nich drugie wspólne zwycięstwo na zawodowych kortach. Zawody miały rangę ITF M15.

Maciej Rajski (Polska, 4) / Yann Wójcik (Polska, 4) – Petr Brunclik (Czechy) / Przemysław Michocki (Polska) 6:2, 7:6(4)

W turnieju singlowym z dobrej strony pokazali się Marcel Zieliński i Paweł Ciaś. Niestety obaj odpadli w półfinałach. W wielkim finale singla turnieju Koszalin Toyota Open zmierzą się Niemiec Lewie Lane i Czech Dominik Kellovsky.