Magda Linette bez szans w starciu z Lin Zhu. Odpadła w II rundzie w Birmingham

Strona głównaTenisMagda Linette bez szans w starciu z Lin Zhu. Odpadła w II...

Na dwóch meczach zakończyła się przygoda Magdy Linette w turnieju singlowym Rothesay Classic Birmingham rangi WTA 250. Niestety reprezentantka Polka w dwóch setach uległa Chince Lin Zhu. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Azjatki. W drugim secie Polka nie zdobyła choćby gema. Niestety żegna się z turniejem singlowym po porażce 3:6, 0:6. Polka pozostanie w Birmingham, gdzie w czwartek 22 czerwca zagra w ćwierćfinale debla.

Nieudane spotkanie w wykonaniu Linette

Za Magdą Linette (20. WTA) bardzo nieudane spotkanie. Od początku meczu z Chinką Lin Zhu (39. WTA) Polka była wyraźnie słabsza. Rywalka bardzo szybko przełamała i wyszła na prowadzenie 3:1. Później Lin Zhu w pełni kontrolowała przebieg gry, a Magda Linette nie mogła znaleźć recepty na dobrze dysponowaną rywalkę. Ostatecznie Chinka dołożyła kolejne przełamanie i partię szybko zakończyła wynikiem 6:3

Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set. W nim oglądaliśmy już pełną dominację niżej notowanej Azjatki. Magda Linette miała problemy z utrzymaniem celności przebić, przez co w niepotrzebny sposób traciła punkty. Z drugiej strony Lin Zhu była dobrze dysponowana i umiejętnie wykorzystywała każdą niedokładność Polki. W efekcie set zakończył się gładkim 6:0. Całe spotkanie potrwało około godzinę. Magda Linette w nie najlepszym stylu żegna się z turniejem singlowym Rothesay Classic Birmingham na etapie II rundy. Tenisistki te grały ze sobą po raz drugi i ponownie lepsza okazała się Lin Zhu

Lin Zhu (Chiny) – Magda Linette (Polska, 3) 6:3, 6:0

Linette powalczy jeszcze w deblu

Przed Magdą Linette jeszcze kontynuacja gry w turnieju gry podwójnej. Tam Polka tworzy parę z Amerykanką Bernardą Perą. Po wygranej w I rundzie awansowały do ćwierćfinału, W 1/4 finału zmierzą się z Białorusinką Lidią Morozową i Brazylijką Ingrid Gamarrą Martins. Spotkanie zaplanowano na czwartek 22 czerwca. Magda Linette i Bernarda Pera mogą powalczyć o awans do półfinału.