Magda Linette w ćwierćfinale w Meridzie. Dramat rywalki

Strona głównaTenisMagda Linette w ćwierćfinale w Meridzie. Dramat rywalki

Magda Linette wygrała spotkanie z Panną Udvardy z Węgier i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 Merida Open Akron w Meksyku. Niestety Węgierka w trakcie meczu doznała groźnie wyglądającej kontuzji i nie była w stanie kontynuować gry. Kort opuściła o kulach w towarzystwie służb medycznych. Kolejną przeciwniczką Polki w Meksyku będzie Rebecca Peterson ze Szwecji, a spotkanie zaplanowano na piątek późnym wieczorem czasu polskiego.

Początek zgodnie z planem

Zdecydowaną faworytką meczu była turniejowa jedynka Magda Linette (21. WTA). Początek szedł zgodnie z planem. Polka szybko dwukrotnie przełamała Pannę Udvardy (91. WTA) i wyszła na prowadzenie 4:0. Później dopełniła dzieła zniszczenia i pierwszego seta w zaledwie 24 minuty wygrała 6:0. Wydawało się, że jest na najlepszej drodze do szybkiego i bezproblemowego zwycięstwa. Tak jednak nie było.

Problemy Polki w drugim secie i poważna kontuzja Udvardy

Drugi set miał niecodzienny przebieg. Pierwsze pięć gemów to pięć przełamań serwisu rywalki. Przewagę jednego więcej utrzymywała Panna Udvardy, która prowadziła 3:2. Chwilę później wygrała własny serwis i ponownie odebrała podanie Magdzie Linette. Węgierka prowadziła 5:2 i serwowała na wygranie seta. Magda Linette w drugiej partii nie wygrała żadnego gema serwisowego i nie wyglądało to najlepiej. Wtedy Węgierka doznała poważnej kontuzji, która uniemożliwiła jej dalszą grę. W trakcie jednej z wymian w ósmym gemie drugiego seta Panna Udvardy skręciła staw skokowy. Niestety uraz był na tyle poważny, że Węgierka musiała poddać mecz. Kort opuszczała o kulach i w asyście lekarza. Tym samym w ćwierćfinale turnieju w Meridzie zameldowała się Magda Linette

Magda Linette (Polska, 1) – Panna Udvardy (Węgry) 6:0, 2:5 i krecz

O półfinał ze Szwedką Peterson

Kolejną rywalką Polki będzie 27-letnia Szwedka Rebecca Peterson (140. WTA). Do turnieju WTA 250 Merida Open Akron przebijała się przez kwalifikacje. Zdecydowaną faworytką tego spotkania będzie Magda Linette. Mecz zaplanowano na piątek 24 lutego. Początek około 23:30 czasu polskiego