STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Fręch w Indian Wells. Zagra z tenisistką z czołówki

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisMagdalena Fręch w Indian Wells. Zagra z tenisistką z czołówki

Magdalena Fręch, pomimo porażki w dwustopniowych eliminacjach do prestiżowego turnieju Indian Wells, nadal ma szansę na rywalizację w turnieju. Znalazła się w głównej drabince jako „szczęśliwa przegrana” i dość sensacyjnie wygrała mecz w ramach pierwszej rundy. Na jej drodze stoi teraz światowa „czwórka”, czyli Ons Jabeur.

„Szczęśliwa przegrana”

Magdalena Fręch była jedyną Polką, która wzięła udział w dwustopniowych kwalifikacjach do prestiżowego Indian Wells. Przypomnijmy, że w drabince głównej znaleźli się Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. 25-latka walczyła, by do nich dołączyć, jednak w decydującej fazie doznała porażki z Ashlyn Krueger. Pomimo tego, nadal możemy oglądać Fręch w turnieju w Stanach Zjednoczonych. Jak to się stało? Polka zajęła miejsce Lauren Davis, która wycofała się z zawodów, dzięki czemu w pierwszej rundzie mogła zmierzyć się jako „szczęśliwa przegrana” z Maryną Zaniewską.

Awans do drugiej rundy i mecz z Ons Jabeur

Belgijka Maryna Zaniewska była faworytką starcia pierwszej rundy Indian Wells, jednak Magdalena Fręch doskonale wykorzystała daną jej szansę i pokonała rywalkę w trzech setach (4:6, 6:4, 6:2). Przed 25-letnią Polką ogromne wyzwanie już w drugiej rundzie, ponieważ jej rywalką będzie światowa „czwórka”, czyli Ons Jabeur. Tenisistka ta jest między innymi finalistką Wimbledonu i US Open 2022. Mecz został zaplanowany na sobotę 11 marca. Dodajmy tylko, że Fręch i Jabeur nie miały możliwości bezpośredniej rywalizacji na profesjonalnych kortach, więc będzie to ich pierwszy, oficjalny pojedynek.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...