Nie będzie ćwierćfinału. Magdalena Fręch odpadła z turnieju w Hobart

Strona głównaTenisNie będzie ćwierćfinału. Magdalena Fręch odpadła z turnieju w Hobart

Magdalena Fręch nie dała rady pokonać Amerykanki Emmy Navarro i odpadła w 1/8 finału turnieju Hobart International w Australii. Faworytką była rozstawiona z dwójką rywalka i było to widać na korcie. Polka wyrównaną walką starała się nawiązać zwłaszcza w drugiej partii, jednak trochę zabrakło jej do pokonania rywalki. Teraz Magdalena Fręch może szykować się do startu w wielkoszlemowym Australian Open. Pierwsze mecze turnieju odbędą się 14 stycznia.

Magdalena Fręch dzielnie walczyła

Spotkanie Magdaleny Fręch (72. WTA) z Emmą Navarro (31. WTA) zapowiadało się bardzo interesująco. Polka do II rundy awansowała dzięki zwycięstwu w trzech setach z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo (53. WTA). Ze względu na miejsce w rankingu WTA oraz rozstawienie zdecydowaną faworytką 1/8 finału wydawała się być Amerykanka. Z drugiej strony to Polka wygrała jedyne dotychczas starcie pomiędzy nimi. Doszło do niego w sierpniu 2023 roku w US Open. Tam Magdalena Fręch wygrała w trzech setach. Niestety tym razem nie udało się powtórzyć tego wyniku.

Mecz w Hobart rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Navarro. Przełamała już w drugim gemie serwisowym Polki i szybko wyszła na 4:1. Później kontrolowała przebieg partii i zakończyła ją wynikiem 6:3. Na przestrzeni całego seta Magdalena Fręch nie miała ani jednego breakpointa. Zdecydowanie bardziej zacięty był drugi set. Rozpoczął się od dwóch przełamań. Później gra się wyrównała. Niestety w piątym gemie Amerykanka ponownie odebrała serwis Polsce i zyskała cenną przewagę, której już nie zmarnowała. W dziewiątym gemie przyszło kolejne przełamanie i partia znów zakończyła się 6:3. To Emma Navarro zagra w ćwierćfinale turnieju Hobart International rangi WTA 250. Z perspektywy Magdaleny Fręch szkoda niewykorzystanych szans, w tym zwłaszcza breakpointa w czwartym gemie drugiego seta.

Magdalena Fręch (Polska) – Emma Navarro (USA, 2.) 3:6, 3:6

Czas na Australian Open

W ostatnim sezonie Magdalena Fręch spisywała się świetnie. Dzięki temu w rankingu WTA zajmuje miejsce gwarantujące udział w głównej drabince turnieju Australian Open 2024. To pierwszy turniej wielkoszlemowy w tenisowym kalendarzu. Zawody odbędą się w dniach 14-28 stycznia w Melbourne.