Niespodziewana porażka Magdy Linette w 1 rundzie Indian Wells. Przegrała po zmianie rywalki 

Strona głównaTenisNiespodziewana porażka Magdy Linette w 1 rundzie Indian Wells. Przegrała po zmianie...

Tuż przed rozpoczęciem meczu pierwszej rundy turnieju WTA 1000 BNP Paribas Open 2022 w Indian Wells doszło do zmiany przeciwniczki Magdy Linette. Pierwotnie Polka miała grać z Niemką Andreą Petković, jednak z gry wyeliminowała ją kontuzja. Ostatecznie rywalką Magdy Linette na korcie była Australijka Astra Sharma, która zajmuje 96. miejsce w rankingu WTA. Polka jest na 62. miejscu, ale w meczu kompletnie nie było tego widać i dość nieoczekiwanie nasza reprezentantka odpadła w pierwszej rundzie gry singlowej. W Indian Wells będzie kontynuowała swoją grę w deblu. 

Zmiana rywalki wprowadziła zamieszanie

Zmiana rywalki tuż przed rozpoczęciem spotkania nigdy nie jest łatwa. Magda Linette przygotowywała się mentalnie i taktycznie do meczu z Niemką i w jednej chwili musiała całkowicie się przestawić. Z drugiej strony Australijka Astra Sharma podeszła do spotkania z marszu i bez przygotowania. Faworytką była Polka, jednak tyle w teorii, bo w praktyce widzieliśmy coś innego. Stroną dominującą w meczu była 26-letnia Australijka i to ona zasłużenie zagra w drugiej rundzie Indian Wells, a Polce pozostały już tylko zmagania w deblu. 

Pierwszy set rozpoczął się dla Magdy Linette najgorzej jak mógł, bo od szybkiego przełamania. Następnie Australijka dołożyła jeszcze jeden odebrany serwis, a Polkę stać było tylko na jedno przełamanie zwrotne. Od stanu 4:2 dla Sharmy obie zawodniczki zgodnie wygrywały swoje gemy serwisowe i set zakończył się 6:4. Bardziej wyrównany przebieg miał drugi set, gdzie Polka nie mogła pozwolić sobie już na żadne straty. Oglądaliśmy w nim aż sześć przełamań i ostatecznie zakończył się tie-breakiem. Tam Polka była całkowicie bezradna i zdobyła zaledwie punkt. Po blisko 100 minutach gry na korcie, to Astra Sharma wygrała 2:0 i awansowała dalej. 

Magda Linette – Astra Sharma    0:2 (2:6, 6:7)

Pozostał debel

Magda Linette w Indian Wells gra jeszcze w deblu, gdzie wspólnie z Tajwanką Hao-Ching Chan awansowały do drugiej rundy. Tam zmierzą się z chińską parą: Zhaoxuan Yang i Yifan Xu. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...