Zadanie wykonane. Iga Świątek w II rundzie Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenZadanie wykonane. Iga Świątek w II rundzie Roland Garros

Zgodnie z oczekiwaniami Iga Świątek bez większych problemów pokonała Francuzkę Leolię Jeanjean i awansowała do II rundy turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Spotkanie potrwało godzinę. Liderka rankingu WTA wygrała 6:1, 6:2, odnosząc 13. z rzędu zwycięstwo w cyklu. Polka broni tytułu wywalczonego w Roland Garros w dwóch ostatnich latach. W kolejnej rundzie jej rywalką będzie była liderka cyklu WTA Japonka Naomi Osaka.

Pewne zwycięstwo Igi Świątek na otwarcie French Open

Iga Świątek (1. WTA) to prawdziwa dominatorka na kortach ziemnych. W tygodniach poprzedzających Roland Garros wygrała prestiżowe turnieje rangi WTA 1000: Mutua Madrid Open w Madrycie oraz Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Teraz we French Open kontynuuje zwycięską serię. Na otwarcie mierzyła się z niżej notowaną reprezentantką gospodarzy Leolią Jeanjean (148. WTA), która do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje.

Spotkanie od początku było jednostronne. Przewaga Igi Świątek była widoczna gołym okiem. Przełamała już w pierwszym gemie. Do końca pierwszej partii dała Jeanjean wygrać tylko jednego gema. Polka grała pewnie i szybko, przez co rywalka nie miała ani jednego breakpointa. Nieco więcej emocji było w drugiej partii. Tu nieoczekiwanie Iga Świątek od razu straciła swoje podanie. Po chwili jednak było przełamanie zwrotne. Gra była wyrównana tylko do stanu 2:2. Od tego momentu cztery kolejne gemy padły łupem rozpędzonej Polki. Wygrała seta 6:2, a cały mecz zamknęła w około godzinę, pewnie awansując do II rundy wielkoszlemowego Roland Garros.

Iga Świątek (Polska, 1) – Leolia Jeanjean (Francja, Q) 6:1, 6:2

Naomi Osaka rywalką Świątek w II rundzie

Już na etapie II rundy dojdzie do hitowego pojedynku. Rywalką Igi Świątek będzie Japonka Naomi Osaka (134. WTA), czyli była liderka rankingu WTA. Zawodniczka ta w I rundzie w trzech setach pokonała Włoszkę Lucię Bronzetti (67. WTA). Iga Świątek i Naomi Osaka do tej pory grały ze sobą dwukrotnie i bilans jest remisowy. Ostatni mecz miał miejsce w kwietniu 2022 roku w Miami i tam Polka bez większych problemów wygrała 2:0. Liczymy na to, że podobnie będzie w Paryżu i Iga Świątek powalczy o obronę tytułu we French Open