Iga Świątek – Jessica Pegula 2:6, 4:6. Liderka rankingu poza US Open

Strona głównaTenisUS OpenIga Świątek – Jessica Pegula 2:6, 4:6. Liderka rankingu poza US Open

Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale z Amerykanką Jessicą Pegulą i odpadła z turnieju wielkoszlemowego US Open. Spotkanie od początku nie układało się po myśli Polki, która popełniała sporo błędów. To umiejętnie wykorzystywała Pegula, która systematycznie zwiększała swoją przewagę. Mecz zakończył się w dwóch setach 2:6, 4:6 i potrwał 1,5 godziny. Iga Świątek żegna się z US Open, jednak pozostanie liderką rankingu WTA.

Słabszy serwis i dużo niewymuszonych błędów

Ćwierćfinał US Open 2024 zapowiadał się bardzo ciekawie. Mierzyły się w nim zawodniczki, które do tej pory nie straciły ani jednego seta. Iga Świątek (1. WTA) po drodze pokonała m.in.: Ludmiłę Samsonową (16. WTA) czy Anastazję Pawluczenkową (27. WTA). Nieco niżej notowane rywalki na swojej drodze spotkała Jessica Pegula (6. WTA). Ze względu na rozstawienie i bilans dotychczasowych meczów faworytką była Polka.

Niestety mecz od początku nie układał się po jej myśli. Iga Świątek miała spore problemy z utrzymaniem jakości własnego podania. Do tego popełniała sporą liczbę niewymuszonych błędów. Nie grała na swoim optymalnym poziomie i premierową odsłonę rozpoczęła od wyniku 0:4. Amerykanka zyskała przewagę, której już nie oddała. Partia zakończyła się 2:6. Polka znalazła się w trudnym położeniu i nie mogła pozwolić sobie już na żaden błąd. Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Obie zanotowały po jednym przełamaniu i na tablicy wyników było 3:3. Niestety w siódmym gemie po raz kolejny to Pegula odebrała Polce serwis, a po chwili wyszła na 5:3. Nie zmarnowała tego i po 1,5 godziny gry awansowała od półfinału US Open.

Iga Świątek (Polska, 1) – Jessica Pegula (USA, 6) 2:6, 4:6

Świątek pozostanie liderką. Teraz kierunek Azja

Pomimo porażki Iga Świątek pozostanie liderką rankingu WTA. Powinna utrzymać bezpieczną przewagę nad wiceliderką Aryną Sabalenką z Białorusi. Dobre występy Jessiki Peguli sprawią, że awansuje co najmniej na czwarte miejsce. Polka nie ma czasu na rozpamiętywanie porażki. Niedługo uda się do Azji, gdzie kończy się sezon WTA. Iga Świątek znalazła się na liście tenisistek zgłoszonych do Korea Open rangi WTA 500 w Seulu, co oznacza, że zadebiutuje w tym turnieju. Zawody odbędą się w dniach 16-22 września.