Iga Świątek – Ludmiła Samsonowa 6:4, 6:1. Polka w ćwierćfinale US Open

Strona głównaTenisUS OpenIga Świątek – Ludmiła Samsonowa 6:4, 6:1. Polka w ćwierćfinale US Open

Iga Świątek kontynuuje swoją świetną grę w US Open w Nowym Jorku. Liderka światowego rankingu WTA w IV rundzie w dwóch szybkich setach odprawiła Rosjankę Ludmiłę Samsonową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:1. Dzięki temu Iga Świątek zameldowała się w ćwierćfinale. Tam zmierzy się z szóstą rakietą świata Amerykanką Jessicą Pegulą.

Pewne zwycięstwo Igi Świątek w IV rundzie US Open

Zdecydowaną faworytką do zwycięstwa w IV rundzie była Iga Świątek (1. WTA). Polka wygrała trzy dotychczasowe mecze z Rosjanką Ludmiłą Samsonową (16. WTA) i liczyliśmy na to, że podobnie będzie w Nowym Jorku. Z meczu na mecz Świątek się rozkręca i w III rundzie bez problemów odprawiła rodaczkę Samsonowej Anastazję Pawluczenkową (27. WTA). Teraz jednak poziom trudności wzrastał.

Jednak od początku spotkania to Iga Świątek nadawała ton rywalizacji. Ponownie dobrze czuła się przy swoim podaniu. Na przestrzeni pierwszej partii Samsonowa nie miała ani jednego breakpointa. W czwartym gemie Polka nie wykorzystała dwóch szans na przełamanie, jednak poprawiła się w dziesiątej grze. Przełamała Samsonową do zera i wygrała partię 6:4. To dodatkowo ją nakręciło. W drugim secie Samsonowa praktycznie nie istniała. Oglądaliśmy popis naszej tenisistki. Iga Świątek rozpoczęła od 5:0 z dwoma przełamaniami. Wtedy rywalkę stać było na honorowego gema. Polka wygrała 6:1 i ponownie Rosjanka nie miała ani jednego breakpointa. Liderka rankingu WTA w 1,5 godziny zameldowała się w ćwierćfinale. Dla Polki był to 100 mecz w wielkim szlemie. Jej bilans to 83-17.

Iga Świątek (Polska, 1) – Ludmiła Samsonowa (Rosja, 16) 6:4, 6:1

Jessica Pegula kolejną rywalką Igi Świątek

W ćwierćfinale czeka nas prawdziwy hit. Iga Świątek zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą (6. WTA). Do tej pory obie grały ze sobą dziewięć razy. Bilans jest korzystniejszy dla Polki i wynosi 6:3. Ostatni mecz miał miejsce w listopadzie 2023 roku w WTA Finals, gdzie Iga Świątek wygrała w dwóch setach. W 2022 roku rywalizowały ze sobą w US Open i tam również górą była Polka. Trzymamy kciuki za jej kolejne zwycięstwo z renomowaną Amerykanką.