STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Trudna przeprawa Huberta Hurkacza z Jo-Wilfriedem Tsongą w 1 rundzie turnieju w Rotterdamie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisTrudna przeprawa Huberta Hurkacza z Jo-Wilfriedem Tsongą w 1 rundzie turnieju w...

Nieoczekiwanie bardzo trudną przeprawę w pierwszej rundzie halowego turnieju ATP 500 w Rotterdamie miał Hubert Hurkacz. Rozstawiony z numerem 4. tenisista zmierzył się z 36-letnim Jo-Wilfriedem Tsongą, który w drabince pojawił się, dzięki dzikiej karcie od organizatorów. Faworytem meczu był Polak i wygrał, jednak po dwóch bardzo zaciętych setach. Polak czeka na swojego rywala w drugiej rundzie. 

Zwycięstwo w pocie czoła

Zdecydowanym faworytem meczu był Hubert Hurkacz, który w Rotterdamie gra z numerem 4., a w rankingu ATP zajmuje 11. miejsce. Po drugiej stronie siatki stanął doświadczony Francuz Jo-Wilfried Tsonga, który zajmuje 247. miejsce w rankingu ATP i zbliża się do końca swojej pięknej kariery. Przed laty tenisista z Francji należał do najlepszych zawodników na świecie, jednak w ostatnim czasie mocno spuścił z tonu i występuje raczej w niżej notowanych turniejach. Tym razem otrzymał od Holendrów dziką kartę i mógł zagrać w ABN Amro World Tennis Tournament. 

Od początku pierwszego seta mieliśmy bardzo wyrównaną grę, a obaj tenisiści pewnie wygrywali własne gemy serwisowe, nie pozwalając rywalowi na zdobycie zbyt wielu punktów. Pierwszym wyrównanym gemem był siódmy, gdy przy serwisie Polaka Tsonga miał piłkę na przełamanie. Ostatecznie Polakowi udało się obronić. Do kolejnego wyrównanego starcia doszło w dziesiątym gemie, gdy Hubert Hurkacz przełamał Tsongę, wygrywając drugą piłkę setową. Jeszcze bardziej zacięty był drugi set tego meczu. Obaj tenisiści nie pozwalali rywalowi na zbyt wiele i pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe, aż doszło do tie-breaka. Tego lepiej zaczął Polak, jednak z czasem to Tsonga dochodził do głosu. Ostatecznie Francuz miał dwie piłki setowe, których nie wykorzystał, a w odpowiedzi Hubert Hurkacz wygrał pierwszą piłkę meczową i awansował do drugiej rundy turnieju ATP rangi 500 w holenderskim Rotterdamie. Tam Polak zagra ze zwycięzcą meczu Lorenzo Musetti (Włochy) – Mikael Ymer (Szwecja). 

Hubert Hurkacz – Jo-Wilfried Tsonga 2:0 (6:4, 7:6)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...