Tytuł deblowy Katarzyny Kawy w Challengerze we włoskim Bari

Strona głównaTenisTytuł deblowy Katarzyny Kawy w Challengerze we włoskim Bari

Katarzyna Kawa odniosła jedno z największych zwycięstw w karierze. W duecie z Czeszką Anną Siskovą wygrały turniej deblowy Open delle Puglie we włoskim Bari. Zawody miały rangę WTA 125 Challenger. W wielkim finale w dwóch szybkich setach polsko-czeska para pokonała Valentinę Grammatikopoulou z Grecji i Elixane Lechemię z Francji. Spotkanie zakończyło się 6:1, 6:2. Dla Katarzyny Kawy to czwarty tytuł deblowy tej rangi w karierze.

Świetna gra i pewny awans do finału

Duet Katarzyna Kawa i Anna Siskova grał we włoskim Bari jako rozstawiony z numerem czwartym. Tym samym od początku tenisistki te wymieniane były w gronie kandydatek do walki o tytuł. W I rundzie efektownie wygrały 6:1, 6:1. Ich rywalkami były Kolumbijki Yuliana Lizarazo i Maria Paulina Perez Garcia. Zdecydowanie trudniejszy mecz stoczyły w II rundzie. Tam losy awansu ważyły się do ostatnich piłek. Ostatecznie w trzech setach i wygranej 11:9 w super tie-breaku awansowały Kawa i Siskova. Okazały się lepsze od Karoliny Kubanovej z Czech i Alexandry Osborne z Australii

W półfinale Katarzyna Kawa i Anna Siskova poszły za ciosem i w dwóch setach wyeliminowały Jaqueline Cristian z Rumunii i Vivian Heisen z Niemiec. Wyrównana była przede wszystkim pierwsza partia, która zakończyła się dopiero w tie-breaku. Zwycięstwo sprawiło, że polsko-czeski duet zameldował się w wielkim finale.

Jednostronny pojedynek na korzyść Kawy i Siskovej

Pojedynek o tytuł deblowy w turnieju Open delle Puglie we włoskim Bari był bardzo jednostronny. Od początku zdominowały go Katarzyna Kawa i Anna Siskova. W pierwszej partii pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko jednego gema. Druga wyrównana była tylko na samym początku, gdy Valentina Grammatikopoulou z Grecji i Elixane Lechemia z Francji prowadziły 2:1 z przełamaniem. Od tego momentu pięć kolejnych gemów padło łupem Kawy i Siskovej i to one wygrały turniej. Dla Katarzyny Kawy to 24. tytuł deblowy w karierze i jednocześnie czwarty tytuł rangi WTA Challenger

Katarzyna Kawa (Polska, 4) / Anna Siskova (Czechy, 4) – Valentini Grammatikopoulou (Grecja) / Elixane Lechemia (Francja) 6:1, 6:2