Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa wygrały turniej Copa Oster w Cali

Strona głównaTenisWeronika Falkowska i Katarzyna Kawa wygrały turniej Copa Oster w Cali

Po emocjonującym pojedynku Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa sięgnęły po zwycięstwo w turnieju deblowym Copa Oster w kolumbijskim Cali. Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebny był super tie-break. Ostatecznie Polki pokonały Kyokę Okamurę z Japonii oraz Xiaodi You z Chin. Dzięki temu obie zanotują spore awanse w klasyfikacji deblowej rankingu WTA.

O zwycięstwo nie było łatwo

Polki były faworytkami meczu i początek to potwierdzał. Wydawało się, że bardzo szybko rozprawią się z rywalkami i będą cieszyły się z cennego deblowego zwycięstwa. Już w pierwszym gemie przełamały rywalki, a później w pełni kontrolowały przebieg partii. W całym pierwszym secie Polki aż trzykrotnie odebrały serwis duetowi z Azji i szybko zakończyły partię zwycięstwem 6:1. Niestety nie poszły za ciosem i drugi set miał zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Tym razem pierwsze przełamały rywalki, jednak chwilę później oglądaliśmy przełamanie zwrotne. W dziesiątym gemie Polki miały dwie piłki meczowe przy serwisie Azjatek, jednak te skutecznie się obroniły. Po chwili biało-czerwone straciły serwis, a rywalki wygrały 7:5 i doprowadziły do super tie-breaka.

Trzeci set to walka do 10. punktów o to, która z par sięgnie po tytuł w Cali. Początek był wyrównany, a rywalki w pewnym momencie wyszły na prowadzenie 6:5. Od tego momentu oglądaliśmy jednak pełną dominację Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy. Polki zdobyły pięć punktów z rzędu i wygrały całe spotkanie 2:1. To ich pierwszy wspólny deblowy tytuł w imprezie tej rangi. Obie wcześniej wygrywały po jednym turnieju deblowym WTA 125, jednak w duetach z innymi zawodniczkami.

Weronika Falkowska (Polska, 2) / Katarzyna Kawa (Polska, 2) – Kyoka Okamura (Japonia) / Xiaodi You (Chiny) 6:1, 5:7, 10-6

Awanse w rankingu deblowym

Dobry wynik w Cali sprawia, że obie Polki zanotują spore awanse w rankingu deblowym WTA. W najnowszym zestawieniu Katarzyna Kawa powinna znajdować się w okolicach 75. miejsca, a Weronika Falkowska po raz pierwszy w karierze pojawi się w pierwszej 100. zestawienia deblistek.