STS KOD PROMOCYJNY

Weronika Falkowska i Paweł Ciaś mistrzami Polski w tenisie ziemnym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisWeronika Falkowska i Paweł Ciaś mistrzami Polski w tenisie ziemnym

Za nami 97. Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym, które rozegrano w Bytomiu. Singlowymi mistrzami zostali Weronika Falkowska i Paweł Ciaś. Tenisistka w parze z Katarzyną Kawą sięgnęła również po tytuł w grze podwójnej. Wśród mężczyzn wygrał debel Wojciech Marek i Piotr Matuszewski. Turniej odbył się na kortach Górnika Bytom. Już tradycyjnie w zawodach zabrakło najlepszych polskich tenisistek i tenisistów, którzy niedawno startowali na Wimbledonie. 

Weronika Falkowska mistrzynią Polski w singlu i deblu 

Spore powody do radości ma Weronika Falkowska. Młoda tenisistka triumfowała zarówno w grze pojedynczej, jak i w deblu. Dzięki temu w Bytomiu sięgnęła po dwa złote medale mistrzostw Polski. W singlu w wielkim finale stoczyła pasjonujący bój z 35-letnią Martą Leśniak, która była największą niespodzianką zawodów w Bytomiu. Ostatecznie mecz zakończył się w trzech setach 6:2, 3:6, 6:3. Od razu po zwycięstwie Falkowska uda się do czeskiego Ołomuńca, gdzie wystartuje w turnieju ITF W60. Za wygraną w mistrzostwach Polski zainkasowała 32 tysiące złotych oraz nagrody rzeczowe. W turnieju gry podwójnej Weronika Falkowska stworzyła duet z Katarzyną Kawą. Decydujący pojedynek z Valerią Darashuk i Darią Kuczer zakończyły wynikiem 6:4, 6:1.

Doświadczony Paweł Ciaś z tytułem mistrza Polski

Duże emocje mieliśmy również w turnieju singlowym mężczyzn. Po raz czwarty w karierze do finału awansował doświadczony Paweł Ciaś. Tam poszedł za ciosem i bez większych problemów uporał się z nastoletnim Martynem Pawelskim. O ile pierwszy set był jeszcze wyrównany, o tyle w drugim oglądaliśmy zdecydowaną dominację bardziej doświadczonego tenisisty. Skończyło się 7:5, 6:0. Dla Pawła Ciasia to już czwarty w karierze tytuł mistrza Polski. W turnieju deblowym najlepsi okazali się Wojciech Marek i Piotr Matuszewski. Finał był bardzo wyrównany i zakończył się dopiero w super tie-breaku. Marek i Matuszewski pokonali Olafa Pieczkowskiego i Filipa Pieczonkę 5:7, 6:2, 10:4. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...