Weronika Falkowska wygrała turniej deblowy lpstar Ladies Open Vienna

Strona głównaTenisWeronika Falkowska wygrała turniej deblowy lpstar Ladies Open Vienna

Weronika Falkowska w duecie z Rumunką Iriną Marią Bara wygrały turniej deblowy lpstar Ladies Open Vienna rangi ITF W60. W Wiedniu występowały jako turniejowa jedynka i na korcie to potwierdziły. Po niezwykle zaciętym finale w trzech setach pokonały Austriaczki Melanie Klaffner i Sinję Kraus. Niestety w singlu Weronice Falkowskiej poszło znacznie gorzej i odpadła już 1/8 finału po porażce z Chorwatką Teną Lukas.

Droga do finału w Wiedniu

Polsko-rumuńska para deblowa należała do grona głównych faworytek do wygranej w turnieju lpstar Ladies Open Vienna rangi ITF W60. Nie bez powodu Weronika Falkowska i Irina Maria Bara były rozstawione z jedynką. Już w I rundzie jednak przyszło im stoczyć trudny trzysetowy pojedynek. W nim pokonały węgiersko-chorwacki duet Adrienn Nagy i Silvię Njiric. Ćwierćfinał to kolejna trzysetowa batalia. Tym razem po drugiej stronie siatki pojawiły się Niemka Anna Klasen i Węgierka Natalia Szabanin. Weronika Falkowska i Irina Maria Bara wytrzymały próbę nerwów i zameldowały się w półfinale

W pojedynku o finał mierzyły się z Greczynką Sapfo Sakellaridi i Słowenką Niną Potocnik. Znów czekała je trudna batalia. Ponownie doszło do trzeciego seta. W nim polsko-rumuńska para wygrała 10:5 i nie bez trudu awansowała do wielkiego finału turnieju w Wiedniu.

Zwycięstwo w turnieju po trzysetowym thrillerze

Finał zapowiadał się bardzo ciekawie. Weronika Falkowska i Irina Maria Bara rywalizowały w nim z Austriaczkami Melanie Klaffner i Sinją Kraus. Pierwszego seta polsko-rumuńska para wygrała 6:3. W drugiej partii role się odwróciły i tym razem to Austriaczki wygrały 6:2. O zwycięstwie w turnieju decydował super tie-break. W nim rywalki prowadziły już 9:6. Weronika Falkowska i Irina Maria Bara wyszły jednak z opresji, obroniły cztery piłki meczowe i wygrały 13:11. Dzięki temu sięgnęły po cenne zwycięstwo w zawodach lpstar Ladies Open Vienna rangi ITF W60. Weronice Falkowskiej słabiej poszło w grze pojedynczej, gdzie w 1/8 finału przegrała z Chorwatką Teną Lukas.

Weronika Falkowska (Polska, 1) / Irina Bara (Rumunia, 1) – Melanie Klaffner (Austria) / Sinja Kraus (Austria) 6:3, 2:6, 13-11