Wyrównany mecz i porażka Kamila Majchrzaka w pierwszej rundzie ATP 250 w Marsylii. Francuz Benjamin Bonzi gra dalej

Strona głównaTenisWyrównany mecz i porażka Kamila Majchrzaka w pierwszej rundzie ATP 250 w...

Po udanym w wykonaniu Kamila Majchrzaka turnieju w indyjskim Pune, liczyliśmy na kolejny dobry start. Tym razem Polak wziął udział w turnieju Open 13 Provence w Marsylii. Niestety pożegnał się już po pierwszym meczu drabinki singlowej, gdzie po dwóch wyrównanych setach musiał uznać wyższość rozstawionego z numerem 9. Benjamina Bonziego. Wcześniej Polak pożegnał się także z turniejem deblowym, gdzie w parze z Włochem Stefano Travaglią przegrał w pierwszej rundzie. 

Niewykorzystana szansa Kamila Majchrzaka

Przed meczem trudno było o wskazanie faworyta tego spotkania. O 10. miejsc w rankingu ATP wyżej znajduje się 25-letni Benjamin Bonzi, jednak forma Kamila Majchrzaka w ostatnich tygodniach była bardzo wysoka i na pewno liczył na lepszy start we francuskiej hali. Od początku był to niezwykle wyrównany mecz. Zaczął się dość nieoczekiwanie, ponieważ w pierwszych dwóch gemach obaj tenisiści dali się przełamać. Później grali już bardzo pewnie i bez większych problemów wygrywali swoje gemy serwisowe, co ostatecznie doprowadziło ich do tie-breaka. Niestety w nim gra Polaka totalnie się posypała i zdobył w nim zaledwie jeden punkt. Na tablicy wyników zrobiło się 1:0 w setach dla Bonziego i Kamil Majchrzak nie miał już przestrzeni na żadną pomyłkę. 

Drugi set ponownie rozpoczął się od problemów serwisowych Francuza, jednak z trudem utrzymał on swoje dwa pierwsze gemy serwisowe. Później wszystko wróciło do normy i ponownie przez większość seta obaj zawodnicy starannie pilnowali swojego serwisu. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza w kierunku drugiego tie-breaka, to w dziesiątym gemie drugiego seta Francuzowi udało się przełamać Polaka. Kamil Majchrzak obronił jeszcze trzy piłki setowe przy własnym podaniu, jednak przy czwartej był bezradny i w konsekwencji przegrał spotkanie pierwszej rundy 0:2 i bardzo szybko pożegnał się z turniejem ATP 250 w Marsylii. 

Kamil Majchrzak – Benjamin Bonzi    0:2 (6:7, 4:6)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Udany występ Mikołaja Marczyka w Rajdzie Finlandii

Mikołaj Marczyk w miniony weekend wziął udział w Rajdzie Finlandii. Polak zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2, więc jego debiut na fińskich szutrach...

Polskie rekordy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie część konkurencji miała rangę Diamentowej Ligi. To pierwsze tak prestiżowe zawody lekkoatletyczne w...