Zwycięstwo było o krok. Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju w Dubaju 

Strona głównaTenisZwycięstwo było o krok. Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju w Dubaju 

W pierwszym półfinale tegorocznego turnieju ATP 500 w Dubaju byliśmy świadkami znakomitego widowiska. Stoczyli je rówieśnicy Polak Hubert Hurkacz i Rosjanin Andrej Rublow. Polak był bardzo blisko odniesienia zwycięstwa, jednak w końcówce większą skutecznością i spokojem wykazał się Rosjanin, który zagra w finale. Hubert Hurkacz zakończył zmagania na półfinale, jednak może zaliczyć ten występ do udanych. Przegrał dopiero z zawodnikiem rozstawionym w Dubai Duty Free Tennis Championships z numerem 2. 

Dobry początek i wygrana pierwszego seta

Hubert Hurkacz bardzo udanie rozpoczął to spotkanie, w którym kontynuował dobrą grę z ćwierćfinału z Jannikiem Sinnerem. Efektem tego było przełamanie rywala już przy pierwszej okazji i wyjście na prowadzenie 3:0. Była to bezpieczna przewaga, która pozwoliła Polakowi kontrolować resztę partii. Do końca pierwszego seta żaden z zawodników nie miał kolejnych okazji do odebrania rywalowi serwisu i partia zakończyła się zwycięstwem Huberta Hurkacza 6:3. Nieco inny przebieg miał drugi set. Od początku obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe i wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. Niestety tak się nie stało, ponieważ w dwunastym gemie Rosjanin wykorzystał swoją drugą piłkę na przełamanie i wygrał 7:5. Na tablicy wyników mieliśmy remis w setach 1:1. 

O awansie do wielkiego finału zadecydował trzeci set. Ponownie oglądaliśmy bardzo dobrą dyspozycję serwisową obu zawodników, a jedyne problemy mieli w czwartym i piątym gemie partii. Wtedy zarówno Polak, jak i Rosjanin mieli szanse na odebranie serwisu swojemu rywalowi, jednak z nich nie skorzystali. Ostatecznie w trzecim secie doszło do tie-breaka. W nim tenisiści kontynuowali dobrą dyspozycję serwisową i mieliśmy tylko jedno małe przełamanie. Niestety na korzyść Rosjanina Andreja Rublowa, który awansował do finału, gdzie zmierzy się z lepszym z meczu: Jiri Vesely (Czechy) – Denis Shapovalov (Kanada). 

Hubert Hurkacz – Andrej Rublow    1:2 (6:3, 5:7, 6:7)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...