STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Mirosław sportowcem roku w Polsce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaWokół sportuAleksandra Mirosław sportowcem roku w Polsce

Aleksandra Mirosław wygrała 90. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca w Polsce w 2024 roku. Nasza mistrzyni olimpijska z Paryża we wspinaczce sportowej w pokonanym polu zostawiła m.in.: Natalię Bukowiecką, Wilfredo Leona i Igę Świątek. Kibice docenili Mirosław za jedyne złoto olimpijskie, jakie Polacy przywieźli z Paryża. Poznaj wszystkich laureatów Plebiscytu. 

Najszybsza na ściance. Najlepsza w Polsce

Do Paryża jechała jako rekordzistka świata i jedna z największych polskich nadziei medalowych. Na ściance udowodniła, że jest najszybsza. Aleksandra Mirosław w pięknym stylu sięgnęła po złoto, zapisując się w historii polskiego sportu. Jej świetną postawę docenili polscy kibice. Ich głosami Aleksandra Mirosław zwyciężyła w 90. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku w Polsce. To wielkie wyróżnienie i potwierdzenie tego, że nawet sukcesy w mniej popularnych dyscyplinach sportowych są dostrzegane i doceniane przez kibiców w całej Polsce. 

TOP 10 

Na drugim miejscu w Plebiscycie Przeglądu Sportowego uplasowała się Natalia Bukowiecka, czyli kolejna medalistka z Paryża i nowa rekordzistka Polski w biegu na 400 metrów. Kibicom jest lepiej znana pod swoim panieńskim nazwiskiem Kaczmarek. Podium uzupełnił siatkarz Wilfredo Leon. Poniżej TOP 10 w 90. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. 

  1. Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa)
  2. Natalia Bukowiecka (lekkoatletyka)
  3. Wilfredo Leon (siatkówka)
  4. Iga Świątek (tenis ziemny)
  5. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  6. Daria Pikulik (kolarstwo)
  7. Julia Szeremeta (boks)
  8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  9. Klaudia Zwolińska (kajakarstwo slalomowe)
  10. Ksawery Masiuk (pływanie)

Pozostali laureaci

Już tradycyjnie na Gali Mistrzów Polski, która odbyła się w sobotę 4 stycznia, wręczono wiele innych statuetek. Nagrody przyznano również w takich kategoriach jak:

  • trener roku: Mateusz Mirosław (trener Aleksandry Mirosław)
  • drużyna roku: reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn
  • sport bez barier: reprezentacja Polski kobiet w ampfutbolu, reprezentacja Polski mężczyzn w ampfutbolu i drużyna Wisły Karków w ampfutbolu
  • sportowe wydarzenie roku: Memoriał Kamili Skolimowskiej
  • sportowa inspiracja roku: polska reprezentacja paralimpijska
  • superczempion: Wojciech Fortuna
  • największy mecenas sportu i kultury: Totalizator Sportowy 
  • stypendia Ministra Sportu i Turystyki: Laura Chrzanowska (trener short tracku w Białymstoku, w tym Natalii Maliszewskiej), Tomasz Saska (pierwszy trener Natalii Kaczmarek), Bernard Werner (pierwszy trener Jakuba Szymańskiego). 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...