STS KOD PROMOCYJNY

Szwajcaria zorganizuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaWokół sportuSzwajcaria zorganizuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet

4 kwietnia poznaliśmy organizatora Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet. Przypomnijmy, że jednym z kandydatów była Polska. Podczas uroczystej gali w Lizbonie ogłoszono, że miano gospodarza przypadnie Szwajcarii.

O tym, że Polska starała się o organizację Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet, mówiło się już od wielu miesięcy. Nasz kraj starał się o organizację tej imprezy od 2021 roku, jeszcze za kadencji poprzedniego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W maju 2022 roku na łamach oficjalnej strony PZPN potwierdzono dotychczasowe spekulacje i oficjalnie oznajmiono, że biało-czerwoni starają się o kolejną, dużą, piłkarską imprezę.

Wybór gospodarza Mistrzostw Europy 2025 początkowo planowano na grudzień 2022, jednak w związku z Mistrzostwami Świata w Katarze, UEFA przesunęła termin na kwiecień 2023 roku. 4 kwietnia w Lizbonie ogłoszono, że prestiżową imprezę zorganizuje Szwajcaria.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...