Szwajcaria zorganizuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet

Strona głównaWokół sportuSzwajcaria zorganizuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet

4 kwietnia poznaliśmy organizatora Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet. Przypomnijmy, że jednym z kandydatów była Polska. Podczas uroczystej gali w Lizbonie ogłoszono, że miano gospodarza przypadnie Szwajcarii.

O tym, że Polska starała się o organizację Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet, mówiło się już od wielu miesięcy. Nasz kraj starał się o organizację tej imprezy od 2021 roku, jeszcze za kadencji poprzedniego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W maju 2022 roku na łamach oficjalnej strony PZPN potwierdzono dotychczasowe spekulacje i oficjalnie oznajmiono, że biało-czerwoni starają się o kolejną, dużą, piłkarską imprezę.

Wybór gospodarza Mistrzostw Europy 2025 początkowo planowano na grudzień 2022, jednak w związku z Mistrzostwami Świata w Katarze, UEFA przesunęła termin na kwiecień 2023 roku. 4 kwietnia w Lizbonie ogłoszono, że prestiżową imprezę zorganizuje Szwajcaria.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....