Szwajcaria zorganizuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet

Autor
Strona głównaWokół sportuSzwajcaria zorganizuje Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet

4 kwietnia poznaliśmy organizatora Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet. Przypomnijmy, że jednym z kandydatów była Polska. Podczas uroczystej gali w Lizbonie ogłoszono, że miano gospodarza przypadnie Szwajcarii.

O tym, że Polska starała się o organizację Mistrzostw Europy 2025 w piłce nożnej kobiet, mówiło się już od wielu miesięcy. Nasz kraj starał się o organizację tej imprezy od 2021 roku, jeszcze za kadencji poprzedniego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W maju 2022 roku na łamach oficjalnej strony PZPN potwierdzono dotychczasowe spekulacje i oficjalnie oznajmiono, że biało-czerwoni starają się o kolejną, dużą, piłkarską imprezę.

Wybór gospodarza Mistrzostw Europy 2025 początkowo planowano na grudzień 2022, jednak w związku z Mistrzostwami Świata w Katarze, UEFA przesunęła termin na kwiecień 2023 roku. 4 kwietnia w Lizbonie ogłoszono, że prestiżową imprezę zorganizuje Szwajcaria.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

TOP 10: najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...