STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Czas na pierwszą obronę. Laura Grzyb zawalczy podczas Knockout Boxing Night 30 w Jastrzębiu!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaWyróżnioneCzas na pierwszą obronę. Laura Grzyb zawalczy podczas Knockout Boxing Night 30...

Niepokonana na zawodowych ringach Laura Grzyb po raz pierwszy stanie do obrony tytułu mistrzyni Europy. Ten wywalczyła w kwietniu pokonując Marię Cecchi z Włoch. Oprócz Grzyb podczas gali w Jastrzębiu-Zdroju wystąpi także Krzysztof Włodarczyk.

Na własnym terenie

Laura Grzyb w dotychczas odbytych dziewięciu wygrała wszystkie pojedynki. W dodatku trzy z nich wygrała poprzez nokaut. Jej rywalka, 28-letnia Brytyjka Stevi Levy jak do tej pory walczyła 10 razy i raz musiała uznać wyższość rywalki.

Brytyjka w tym roku boksowała dwa razy, z czego ostatnią w czerwcu. Jest gotowa na pojedynek z Polską zawodniczką. Rywalka Grzyb nie będzie miała jednak nazbyt prostego zadania. Powody ku temu są dwa. Po pierwsze Polka broni tytułu.

Druga kwestia jest jednak ważniejsza. Pojedynek odbędzie się podczas Knockout Boxing Night 30. Gala odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju, a więc w rodzinnych stronach polskiej mistrzyni.

Kolejny w tym roku

W ringu poza Grzyb pojawią się oczywiście inni zawodnicy i zawodniczki. Jednym z nich jest Krzysztof Włodarczyk. Ten w tym roku nie zamierza najwyraźniej odpoczywać. W końcu do ringu stanie po raz drugi w 2023 roku. W poprzednim pojedynku zmierzył się z Sylverą Louisem, którego pokonał przez nokaut.

Rywal Włodarczyka jak na razie nie jest jeszcze znany. Nie będzie miał jednak łatwego zadania. Ostatnim bokserem, który pokonał Polaka był Murat Gassiev. Miało to miejsce w Newark prawie sześć lat temu. Gala Knockout Boxing Night 30została zaplanowana na 7 października w MOSiR-ze w Jastrzębiu-Zdroju.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...