Czas na pierwszą obronę. Laura Grzyb zawalczy podczas Knockout Boxing Night 30 w Jastrzębiu!

Strona głównaWyróżnioneCzas na pierwszą obronę. Laura Grzyb zawalczy podczas Knockout Boxing Night 30...

Niepokonana na zawodowych ringach Laura Grzyb po raz pierwszy stanie do obrony tytułu mistrzyni Europy. Ten wywalczyła w kwietniu pokonując Marię Cecchi z Włoch. Oprócz Grzyb podczas gali w Jastrzębiu-Zdroju wystąpi także Krzysztof Włodarczyk.

Na własnym terenie

Laura Grzyb w dotychczas odbytych dziewięciu wygrała wszystkie pojedynki. W dodatku trzy z nich wygrała poprzez nokaut. Jej rywalka, 28-letnia Brytyjka Stevi Levy jak do tej pory walczyła 10 razy i raz musiała uznać wyższość rywalki.

Brytyjka w tym roku boksowała dwa razy, z czego ostatnią w czerwcu. Jest gotowa na pojedynek z Polską zawodniczką. Rywalka Grzyb nie będzie miała jednak nazbyt prostego zadania. Powody ku temu są dwa. Po pierwsze Polka broni tytułu.

Druga kwestia jest jednak ważniejsza. Pojedynek odbędzie się podczas Knockout Boxing Night 30. Gala odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju, a więc w rodzinnych stronach polskiej mistrzyni.

Kolejny w tym roku

W ringu poza Grzyb pojawią się oczywiście inni zawodnicy i zawodniczki. Jednym z nich jest Krzysztof Włodarczyk. Ten w tym roku nie zamierza najwyraźniej odpoczywać. W końcu do ringu stanie po raz drugi w 2023 roku. W poprzednim pojedynku zmierzył się z Sylverą Louisem, którego pokonał przez nokaut.

Rywal Włodarczyka jak na razie nie jest jeszcze znany. Nie będzie miał jednak łatwego zadania. Ostatnim bokserem, który pokonał Polaka był Murat Gassiev. Miało to miejsce w Newark prawie sześć lat temu. Gala Knockout Boxing Night 30została zaplanowana na 7 października w MOSiR-ze w Jastrzębiu-Zdroju.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....