Natalia Pacierpnik druga w Pucharze Świata w Pau

Strona głównaWyróżnioneNatalia Pacierpnik druga w Pucharze Świata w Pau

Duży sukces we francuskim Pau osiągnęła Natalia Pacierpnik. Polka zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim. To duża niespodzianka, ponieważ doświadczona 34-letnia kajakarka z Polski nie była stawiana w gronie faworytek. Mimo tego osiągnęła jeden z największych sukcesów w karierze i po raz drugi stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Wcześniej zrobiła to w 2021 roku w czeskiej Pradze. Wśród mężczyzn w finale zabrakło Polaków. 

Świetny start Natalii Pacierpnik

Medal Natalii Pacierpnik to duża sensacja. Jeszcze w biegach eliminacyjnych i półfinałowych nic na to nie wskazywało. Polka dopiero z ósmym wynikiem awansowała do wielkiego finału. W związku z tym mało kto stawiał ją w roli faworytki do medalu. Ostatecznie jednak udało jej się sprawić niespodziankę. W próbie finałowej lepsza od Natalii Pacierpnik była tylko Jessica Fox. Australijka tego dnia była nie do zatrzymania, mimo że w finale popełniła jeden błąd. Finałowa punktacja Polki to 110.00. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Tereza Fiserova z Czech. Kolejne miejsca zajęły: Ricarda Funk (Niemcy), Eva Tercelj (Słowenia) i Viktoria Wolffhardt (Austria). 

Bez Polaków w wyścigach finałowych

Niestety w rywalizacji panów w finałach nie oglądaliśmy żadnego z biało-czerwonych. W eliminacjach swoich prób próbowali Dariusz Popiela oraz Michał Pasiut. Ten pierwszy zakończył zmagania na 19. miejscu z dwiema karnymi sekundami. Nieco gorzej poszło Michałowi Pasiutowi, który zajął 29. miejsce. Nieoczekiwanie w wielkim finale wygrał Belg Gabriel De Coster. To dla niego premierowe podium w historii jego startów w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajął Szwajcar Martin Dougoud. Na najniższym stopniu podium uplasował się Francuz Boris Neveu. 

Słabsze starty w extreme

Polacy zanotowali również słabsze starty w konkurencji extreme. Na etapie kwalifikacji odpadli Natalia Pacierpnik i Jakub Brzeziński. W wyścigach eliminacyjnych awansu nie zdołali wywalczyć Klaudia Zwolińska i Michał Pasiut. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...