STS KOD PROMOCYJNY

Natalia Pacierpnik druga w Pucharze Świata w Pau

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaWyróżnioneNatalia Pacierpnik druga w Pucharze Świata w Pau

Duży sukces we francuskim Pau osiągnęła Natalia Pacierpnik. Polka zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata w kajakarstwie górskim. To duża niespodzianka, ponieważ doświadczona 34-letnia kajakarka z Polski nie była stawiana w gronie faworytek. Mimo tego osiągnęła jeden z największych sukcesów w karierze i po raz drugi stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Wcześniej zrobiła to w 2021 roku w czeskiej Pradze. Wśród mężczyzn w finale zabrakło Polaków. 

Świetny start Natalii Pacierpnik

Medal Natalii Pacierpnik to duża sensacja. Jeszcze w biegach eliminacyjnych i półfinałowych nic na to nie wskazywało. Polka dopiero z ósmym wynikiem awansowała do wielkiego finału. W związku z tym mało kto stawiał ją w roli faworytki do medalu. Ostatecznie jednak udało jej się sprawić niespodziankę. W próbie finałowej lepsza od Natalii Pacierpnik była tylko Jessica Fox. Australijka tego dnia była nie do zatrzymania, mimo że w finale popełniła jeden błąd. Finałowa punktacja Polki to 110.00. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Tereza Fiserova z Czech. Kolejne miejsca zajęły: Ricarda Funk (Niemcy), Eva Tercelj (Słowenia) i Viktoria Wolffhardt (Austria). 

Bez Polaków w wyścigach finałowych

Niestety w rywalizacji panów w finałach nie oglądaliśmy żadnego z biało-czerwonych. W eliminacjach swoich prób próbowali Dariusz Popiela oraz Michał Pasiut. Ten pierwszy zakończył zmagania na 19. miejscu z dwiema karnymi sekundami. Nieco gorzej poszło Michałowi Pasiutowi, który zajął 29. miejsce. Nieoczekiwanie w wielkim finale wygrał Belg Gabriel De Coster. To dla niego premierowe podium w historii jego startów w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajął Szwajcar Martin Dougoud. Na najniższym stopniu podium uplasował się Francuz Boris Neveu. 

Słabsze starty w extreme

Polacy zanotowali również słabsze starty w konkurencji extreme. Na etapie kwalifikacji odpadli Natalia Pacierpnik i Jakub Brzeziński. W wyścigach eliminacyjnych awansu nie zdołali wywalczyć Klaudia Zwolińska i Michał Pasiut. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...