Drugie miejsce załogi WindWhisper Racing Team w wyścigu portowym w Hadze

Strona głównaŻeglarstwoDrugie miejsce załogi WindWhisper Racing Team w wyścigu portowym w Hadze

Załoga polskiego jachtu WindWhisper Racing Team zajęła drugie miejsce podczas ostatniego wyścigu portowego w Hadze rozgrywanego w ramach The Ocean Race. To kolejny świetny występ polskiego zespołu. Wyścig portowy poprzedził ostatni etap tegorocznej edycji wielkich regat. Ostatni odcinek prowadzi z holenderskiej Hagi do włoskiej Genui. Załoga WindWhisper Racing Team prowadzi w klasyfikacji generalnej The Ocean Race w klasie VO65.

Kolejny świetny występ polskiej załogi 

Poszczególne etapy regat The Ocean Race poprzedzane są wyścigami portowymi. Choć nie liczą się one do punktacji w klasyfikacji generalnej, to jednak zawsze towarzyszą im ogromne emocje. Po raz kolejny ze świetnej strony zaprezentowała się załoga polskiego jachtu WindWhisper. Tym razem w Hadze finiszowali na drugim miejscu i przegrali tylko z holenderską jednostką Team JAJO. Jednocześnie po ostatnim z wyścigów regatowych biało-czerwoni zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji In-Port Race z 17. punktami. To o tyle istotne, że przy równej liczbie punktów w klasyfikacji generalnej o kolejności będzie decydować zestawienie In-Port Race. 

WindWhisper Racing Team blisko historycznego sukcesu 

Od początku tegorocznej edycji The Ocean Race załoga WindWhisper Racing Team spisuje się znakomicie. Po 2 z 3 odcinków przewidzianych dla klasy VO65 zajmuje ona pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 12. punktów. Drugie miejsce zajmują Holendrzy z Team JAJO (9 pkt), a trzecie Austrian Ocean Racing powered by Team Genova (7 pkt). 

Oznacza to, że przed ostatnim odcinkiem The Ocean Race z Hagi do Genui to polski jacht jest faworytem do zdobycia Pucharu The Ocean Race VO65 Sprint Cup. Nic jednak nie jest jeszcze przesądzone. Ostatni etap regat liczy 2200 mil morskich. Jachty będą rywalizowały m.in. na Kanale La Manche, Zatoce Biskajskiej i w okolicach Przylądka Fisterra. Następnie udadzą się przez Cieśninę Gibraltarską na Morze Śródziemne. Tam przewidziano metę w Genui. Co ciekawe, po drodze załogi miną Alicante, skąd startował pierwszy etap tegorocznych regat The Ocean Race. Liczymy na to, że w Genui załoga WindWhisper Racing Team przypieczętuje swoje zwycięstwo i odniesie historyczny sukces dla polskiego żeglarstwa. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...