Julia Damasiewicz i Magdalena Woyciechowska z medalami Mistrzostw Europy u-21

Strona głównaŻeglarstwoJulia Damasiewicz i Magdalena Woyciechowska z medalami Mistrzostw Europy u-21

Julia Damasiewicz (AZS Poznań) została wicemistrzynią Europy do lat 21., a Magdalena Woyciechowska (Sopocki Klub Żeglarski) wywalczyła brązowy medal w klasie Formula Kite. To klasa olimpijska. Młode reprezentantki Polski świetnie spisywały się podczas regat rozegranych na włoskiej Sardynii w Torre Grande. Wśród mężczyzn najlepiej poszło Jakubowi Jurkowskiemu, który zajął piąte miejsce.

Dwie Polki na podium mistrzostw Europy u-21 w Formula Kite

Na starcie rywalizacji pań pojawiło się pięć reprezentantek Polski. Co ciekawe, niektóre z nich na Sardynię udały się niemal wprost po egzaminach maturalnych. W Torre Grande najlepiej poszło Julii Damasiewicz z AZS Poznań. Choć początek miała jeszcze średni, to później było już tylko lepiej. Przyszło kilka zwycięstw i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzięki temu zapewniła sobie bezpośredni awans do wyścigu medalowego. W serii finałowej Julia Damasiewicz wygrała 1 z 4 wyścigów i ostatecznie została wicemistrzynią Europy do lat 21. Przegrała tylko z Heloise Pegourie z Francji.

Tuż za nią uplasowała się Magdalena Woyciechowska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Ona w klasyfikacji generalnej zajęła czwarte miejsce. Później młoda Polka wygrała wyścig półfinałowy i zameldowała się w finale. W serii medalowej Magdalena Woyciechowska wygrała 2 z 4 wyścigów. Była bliska złota, jednak ostatecznie skończyła na trzecim miejscu z brązowym medalem młodzieżowych Mistrzostw Europy. Na dobrym szóstym miejscu zmagania ukończyła Nina Arcisz. Miejsca pozostałych Polek to: 13. Karolina Jankowska i 17. Zuzanna Tomaszewska. Cała trójka reprezentuje barwy Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

Panowie bez medalu

Ostatecznie bez medalu zmagania ukończyli panowie. Najbliżej miejsca na podium był Jakub Jurkowski z AZS Poznań, który zajął piąte miejsce. Za nim finiszował Michał Wojciechowski z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Dziewiąte miejsce zajął jego klubowy kolega Piotr Szymiec. Miejsca pozostałych biało-czerwonych to: 14. Jan Koszowski, 28. Jakub Balewicz, 31. Oskar Żawadowicz,36. Marcel Stępniewski i 37. Piotr Rodzewicz. Cała piątka na codzień trenuje w Sopocie. Mistrzem Europy został Riccardo Pianosi z Włoch.