Maks Żakowski najlepszy w regatach w Izraelu. Jan Marciniak i Iza Satrjan na podium

Strona głównaŻeglarstwoMaks Żakowski najlepszy w regatach w Izraelu. Jan Marciniak i Iza Satrjan...

Maks Żakowski z zespołu AZS Sailing Team Poznań wygrał regaty w olimpijskiej klasie Formula Kite, które rozegrano w Izraelu. Trzecie miejsce w rywalizacji mężczyzn zajął Jan Marciniak z Klubu Sportowego Aqua Włocławek. Wśród kobiet srebrny medal wywalczyła Iza Satrjan, która na co dzień reprezentuje barwy UKŻ Wiking Toruń. To bardzo dobre wyniki reprezentantów Polski. 

Cenne zgrupowanie w Eljacie 

Reprezentanci Polski w Formule Kite w ostatnich dniach przebywali na zgrupowaniu w izraelskim Eljacie. Tam szlifowali swoją formę i trenowali nową taktykę pod okiem trenera Tomasza Janiaka. To kolejny element przygotowań do najważniejszych startów w tym roku, które docelowo mają dać Polakom przepustkę na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Solidny trening nie poszedł na marne, czego dowody widzieliśmy w regatach, które odbyły się na zakończenie zgrupowania kadrowiczów. Biało-czerwoni wypadli w nich świetnie, a najlepiej poszło Maksowi Żakowskiemu z Poznania, który wygrał rywalizację mężczyzn. 

Świetne pływanie młodych reprezentantów Polski

Od początku na wodach u wybrzeży Izraela Polacy czuli się bardzo dobrze. Pomagało im w tym dobre rozpoznanie akwenu, na którym trenowali w ostatnich dniach. Ostatecznie wśród mężczyzn najlepiej poszło Maksowi Żakowskiemu z AZS Sailing Team Poznań, który sięgnął po zwycięstwo i zdobył cenne trofeum międzynarodowe. Trzecie miejsce w klasie Formula Kite zajął jeszcze Jan Marciniak, który na co dzień trenuje w Klubie Sportowym Aqua Włocławek. Na siódmym miejscu został sklasyfikowany Piotr Szymiec z Sopockiego Klubu Żeglarskiego.
Wśród pań rywalizowała Iza Satrjan z UKŻ Wiking Toruń. Pod okiem trenera Tomasza Janiaka pływała bardzo równo i cały czas plasowała się w pobliżu miejsc medalowych. Ostatecznie niewiele zabrakło jej do zwycięstwa i skończyła zmagania na drugim miejscu. Srebrny medal wywalczony na regatach w Izraelu to potwierdzenie tego, że forma Izy Satrjan idzie do góry. Choć zawody nie były najmocniej obsadzone, to i tak biało-czerwoni pokazali ducha walki i to, że doskonale czują się na wodzie w bezpośredniej rywalizacji z innymi żeglarzami. To cieszy, ponieważ Formula Kite jest klasą olimpijską.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...