Załoga WindWhisper 44 z tytułem mistrzów świata ORC w grupie B

Strona głównaŻeglarstwoZałoga WindWhisper 44 z tytułem mistrzów świata ORC w grupie B

Załoga polskiego jachtu WindWhisper 44 pod dowództwem Marcina Sutkowskiego wywalczyła mistrzostwo świata ORC w grupie B. To ogromny sukces i jednocześnie historyczny wynik dla polskiego żeglarstwa. Zmagania rozgrywano w niemieckiej Kilonii. WindWhisper 44 wygrał 5 z 10 wyścigów w całych regatach, w tym ten najważniejszy pełnomorski. Dzięki temu załoga jachtu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Piękne zwycięstwo w Kilonii

Przez kilka ostatnich dni w Kilonii rozgrywano mistrzostwa świata ORC w grupie B. O tytuł walczyło wiele znakomitych załóg na świetnie przygotowanych jachtach. Doskonale spisywał się WindWhisper 44 pod polską banderą, na którego czele stanął Marcin Sutkowski. Od początku zmagań biało-czerwoni spisywali się bardzo dobrze. Na początek rozegrano wyścigi przybrzeżne. Tu WindWhisper 44 wygrał 4 z 9 startów i znajdował się w ścisłej czołówce. Dla przebiegu rywalizacji niezwykle ważny był wyścig morski, którego punktacja nie podlegała odrzuceniu. Tu polska załoga spisała się znakomicie. Wygrała wyścig morski i zasłużenie sięgnęła po mistrzostwo świata ORC w grupie B. W niemieckiej Kilonii WindWhisper 44 nie miał sobie równych

Podczas zmagań w Kilonii w załodze WindWhisper 44 znaleźli się: Marcin Sutkowski, Aksel Magdahl, Robert Gwóźdź, Stanisław Bajerski, Mateusz Gwóźdź, Piotr Przybylski, Kacper Gwóźdź, Joan Navarro Guiu, Afonso Domingos i Hugo Rocha. Drugie miejsce w rywalizacji zajął jacht Sirena z Danii. Na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z Katariiny II z Estonii. Rywalizacja o medale toczyła się do ostatniego wyścigu punktowego.

Kolejny duży sukces WindWhisper 44

Dla WindWhisper to kolejny duży sukces w ostatnich miesiącach. Nie tak dawno załoga jachtu sięgnęła po mistrzostwo Polski ORC podczas regat rozgrywanych w ramach Gdynia Sailing Days. Wcześniej WindWhisper 44 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy ORC podczas zawodów rozgrywanych w maju na Malcie.