Załoga Yacht Club Gdańsk z brązowym medalem żeglarskiej Ligi Mistrzów

Strona głównaŻeglarstwoZałoga Yacht Club Gdańsk z brązowym medalem żeglarskiej Ligi Mistrzów

Polska załoga Yacht Club Gdańsk w składzie: Igor Tarasiuk, Jakub Padzik, Maks Pawłowski oraz Kacper Olszewski wywalczyła brązowy medal Sailing Champions League. To żeglarska Liga Mistrzów, w której startują najlepsi z najlepszych. Finałowe zawody rozegrano w niemieckim Travemunde i udział w nich wzięły polskie zespoły: Yacht Club Gdańsk, Yacht Klub Polski Szczecin i Yacht Klub Polski Gdynia. Na trzecim stopniu podium stanęli gdańszczanie i w ten sposób wywalczyli pierwszy w historii medal dla Polski w Sailing Champions League.

Znakomita postawa w finałowych zawodach 

Do wielkiego finału zespól Yacht Club Gdańsk przystępował z wielkimi nadziejami. W klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce i awansował do finałowych zawodów z udziałem czterech najlepszych ekip Ligi Mistrzów. Rywalizacja rozgrywała się na jachtach klasy J70. To mała zmiana dla Polaków, ponieważ na co dzień w Polskiej Lidze Żeglarskiej ściga się na jachtach RS21. Nie przeszkodziło to jednak gdańszczanom w walce o najwyższe cele. 

W Final Four Yacht Club Gdańsk finiszował na trzecim miejscu i zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów w żeglarstwie. To historyczny medal dla polskiego żeglarstwa w tych rozgrywkach. W niemieckim Travemunde bezkonkurencyjni okazali się Finowie z zespołu Alandska Segelsallskapet. Tuż przed Polakami znaleźli się jeszcze zawodnicy z niemieckiego zespołu Segel Club Uberlingen. Tym samym Igor Tarasiuk, Jakub Padzik, Maks Pawłowski oraz Kacper Olszewski wywalczyli brązowe medale i w dobrych humorach mogli powrócić do Polski. 

Jak poszło pozostałym polskim załogom?

Od początku rywalizacji na niemieckim akwenie dobrze spisywali się również żeglarze z Yacht Club Polski Gdynia. W składzie: Rafał Sawicki, Adam Kajzer, Jan Fursewicz i Piotr Szwoch zajęli znakomite szóste miejsce i niewiele zabrakło, aby popłynęli w Final Four. Nieco słabiej poszło zawodnikom z Yacht Club Polski Szczecin. Załoga w zestawieniu Patryk Zbroja, Maciej Gonerko, Krzysztof Żełudziewicz i Marcin Zubrzycki finiszowała w Niemczech na 22. miejscu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...