Złoto i srebro biało-czerwonych w mistrzostwach świata dla żeglarzy z niepełnosprawnościami

Strona głównaŻeglarstwoZłoto i srebro biało-czerwonych w mistrzostwach świata dla żeglarzy z niepełnosprawnościami

Piotr Cichocki został mistrzem świata, a Olga Górnaś-Grudzień wicemistrzynią świata w klasie Hansa 303. Biało-czerwoni wywalczyli medale podczas regat na jeziorze Braassemermeer koło Hagi. Nasi reprezentanci doskonale spisali się w regatach mistrzowskich dla żeglarzy z niepełnosprawnościami. Ponadto biało-czerwoni wywalczyli Puchar Narodów dla najlepszej reprezentacji. Polacy wywalczyli też przepustkę olimpijską w klasie 49er. 

Piotr Cichocki mistrzem świata

Zadowolony z Holandii wyjedzie Piotr Cichocki z zespołu AKS OSW Olsztyn. Na jeziorze Braassemermeer koło Hagi wywalczył kolejny medal mistrzostw świata w swojej bogatej karierze. W tym roku po raz pierwszy mistrzostwa świata dla żeglarzy z niepełnosprawnościami odbyły się wspólnie z główną imprezą organizowaną przez World Sailing. W takich warunkach nasz utytułowany żeglarz spisał się doskonale. Piotr Cichocki przez całe zawody był zdecydowanym liderem i nie dał rywalom żadnych szans. Dzięki temu zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium w klasie Hansa 303. 

Olga Górnaś-Grudzień wicemistrzynią świata

Wielki sukces osiągnęła również Olga Górnaś-Grudzień, która została wicemistrzynią świata w tej samej klasie. Polka stoczyła emocjonujący bój o złoto z Amerykanką Elizabeth Betsy Alison. Ostatecznie o włos lepsza okazała się rywalka. Polka jednak ma spore powody do zadowolenia, ponieważ w świetnym stylu wywalczyła srebrny medal. Dzięki temu nasi reprezentanci wywalczyli również Puchar Narodów dla najlepszej drużyny. 

Przepustka olimpijska w klasie 49er

Zaledwie 30 kilometrów obok jeziora Braassemermeer toczy się walka o medale w mistrzostwach świata World Sailing. Żeglarze klas olimpijskich walczą na Morzu Północnym. Już teraz mamy powody do radości, ponieważ biało-czerwoni wywalczyli kwalifikację olimpijską w klasie 49er. Wszystko dlatego, że w czołowej dziesiątce są dwie polskie załogi. Na ósmym miejscu znajdują się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań), a pozycję niżej sklasyfikowani są Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk). Obie załogi popłyną jeszcze w wyścigu medalowym w piątek, jednak na miejsce na podium nie mają już szans. Ich strata do liderów jest zbyt duża. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...