STS KOD PROMOCYJNY

Złoto i srebro biało-czerwonych w mistrzostwach świata dla żeglarzy z niepełnosprawnościami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoZłoto i srebro biało-czerwonych w mistrzostwach świata dla żeglarzy z niepełnosprawnościami

Piotr Cichocki został mistrzem świata, a Olga Górnaś-Grudzień wicemistrzynią świata w klasie Hansa 303. Biało-czerwoni wywalczyli medale podczas regat na jeziorze Braassemermeer koło Hagi. Nasi reprezentanci doskonale spisali się w regatach mistrzowskich dla żeglarzy z niepełnosprawnościami. Ponadto biało-czerwoni wywalczyli Puchar Narodów dla najlepszej reprezentacji. Polacy wywalczyli też przepustkę olimpijską w klasie 49er. 

Piotr Cichocki mistrzem świata

Zadowolony z Holandii wyjedzie Piotr Cichocki z zespołu AKS OSW Olsztyn. Na jeziorze Braassemermeer koło Hagi wywalczył kolejny medal mistrzostw świata w swojej bogatej karierze. W tym roku po raz pierwszy mistrzostwa świata dla żeglarzy z niepełnosprawnościami odbyły się wspólnie z główną imprezą organizowaną przez World Sailing. W takich warunkach nasz utytułowany żeglarz spisał się doskonale. Piotr Cichocki przez całe zawody był zdecydowanym liderem i nie dał rywalom żadnych szans. Dzięki temu zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium w klasie Hansa 303. 

Olga Górnaś-Grudzień wicemistrzynią świata

Wielki sukces osiągnęła również Olga Górnaś-Grudzień, która została wicemistrzynią świata w tej samej klasie. Polka stoczyła emocjonujący bój o złoto z Amerykanką Elizabeth Betsy Alison. Ostatecznie o włos lepsza okazała się rywalka. Polka jednak ma spore powody do zadowolenia, ponieważ w świetnym stylu wywalczyła srebrny medal. Dzięki temu nasi reprezentanci wywalczyli również Puchar Narodów dla najlepszej drużyny. 

Przepustka olimpijska w klasie 49er

Zaledwie 30 kilometrów obok jeziora Braassemermeer toczy się walka o medale w mistrzostwach świata World Sailing. Żeglarze klas olimpijskich walczą na Morzu Północnym. Już teraz mamy powody do radości, ponieważ biało-czerwoni wywalczyli kwalifikację olimpijską w klasie 49er. Wszystko dlatego, że w czołowej dziesiątce są dwie polskie załogi. Na ósmym miejscu znajdują się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań), a pozycję niżej sklasyfikowani są Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk). Obie załogi popłyną jeszcze w wyścigu medalowym w piątek, jednak na miejsce na podium nie mają już szans. Ich strata do liderów jest zbyt duża. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...