STS KOD PROMOCYJNY

Polska sztafeta kobiet na 6 miejscu w short tracku. Historyczny sukces biało-czerwonych

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskiePolska sztafeta kobiet na 6 miejscu w short tracku. Historyczny sukces biało-czerwonych

Reprezentacja Polski kobiet w short tracku wystartowała w wyścigu drużynowym. Polki ostatecznie nie zakwalifikowały się do ścisłego finału i pojechały w finale B. Tam wywalczyły drugie miejsce, dzięki czemu w końcowej klasyfikacji zajęły 6. miejsce, co jest historycznym wynikiem polskiego short tracku. Zarówno w biegach kwalifikacyjnych, jak i w finale B, w naszej reprezentacji pojechały: Nikola Mazur, Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska i Patrycja Maliszewska. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Holenderki. 

Dobry start polskiej sztafety

Dla Polek sam awans do rywalizacji olimpijskiej sztafet jest sporym sukcesem. To ukoronowanie dobrych ostatnich lat w polskim short tracku, w tym przede wszystkim obecnego sezonu. Wywalczenie 6. miejsce to największy sukces w historii tej konkurencji dla tej dyscypliny sportowej i potwierdzenie tego, że w najbliższym czasie mogą nadejść jeszcze większe sukcesy. W biegu kwalifikacyjnym Polki zajęły trzecie miejsce i dość wyraźnie przegrały z faworyzowanymi Holenderkami oraz z Chinkami. Biało-czerwone wyprzedziły Włoszki i wspólnie z nimi awansowały do finału B. 

W finale B sztafetę rozpoczęła Nikola Mazur, która utrzymywała Polki w ścisłej czołówce. Następnie w naszej reprezentacji pojechały Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska i Patrycja Maliszewska, które dojechały na metę na drugim miejscu, nieznacznie ustępując Włoszkom. W finale B zdyskwalifikowane zostały reprezentacje Rosji i Stanów Zjednoczonych. 

Holenderki mistrzyniami olimpijskimi

Mistrzyniami olimpijskimi zostały Holenderki, które zdobywając złoto, ustanowiły również nowy rekord olimpijski. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyły reprezentantki Korei Południowej, a na najniższym stopniu podium stanęły Chinki. Ostatnie miejsce w wielkim finale zajęły Kanadyjki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...