Robert Chmiel żużlowym mistrzem Czech w parach

Strona głównaŻużelPolscy żużlowcy za granicąRobert Chmiel żużlowym mistrzem Czech w parach

Robert Chmiel został żużlowym mistrzem Czech w rywalizacji par. Polak pojechał w parze z Czechem Eduardem Krcmarem i wspólnie stworzyli zespół AK Slany. W wielkim finale zdobyli łącznie 37 punktów i o dwa oczka wyprzedzili drużynę AMK Zlata Prilba I Pardubice. Trzecie miejsce zajął zespół Olymp Praga. Mimo odmienionego składu drużyna AK Slany obroniła na torze w Koprzywnicy tytuł zdobyty przed rokiem. Robert Chmiel w finałowych zawodach uzyskał 16 punktów. 

Świetna dyspozycja Roberta Chmiela

Finałowe zawody Mistrzostw Czech Par zostały rozegrane na torze w Koprzywnicy. Od lat zmagania te cieszą się dużą popularnością, a w składach drużyn można spotkać wielu obiecujących i utytułowanych zawodników. Zazwyczaj wśród nich występują także reprezentanci Polski. Tym razem w ekipie AK Slany znalazł się Robert Chmiel, który wspólnie z Eduardem Krcmarem stworzył świetnie rozumiejący się duet. Polak zdobył łącznie 16 punktów, a jego klubowy kolega z Czech aż 21 oczek. Dzięki temu z dorobkiem 37 punktów zostali mistrzami Czech par. Zwycięstwo Roberta Chmiela to potwierdzenie tego, że polscy żużlowcy robią furorę na całym świecie i żyjemy w czasach złotej ery żużla w Polsce. To nie tylko wielkie zwycięstwa Bartosza Zmarzlika, ale także szereg innych triumfów biało-czerwonych. 

Walka do samego końca

Walka toczyła się do samego końca, ponieważ tuż za nimi finiszowali Hynek Stichauer i Marko Lewiszyn z AMK Zlata Prilba I Pardubice. Zdobyli kolejno 17 i 18 punktów i z polsko-czeskim duetem przegrali zaledwie o dwa oczka. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Olymp Praga ze świetnie dysponowanym juniorem Janem Kvechem. Zdobył on 23 punkty i był najlepszym indywidualnie żużlowcem na zawodach. Jego partner Petr Chlupac dołożył 11 oczek, co pozwoliło zespołowi na zgromadzenie 34 punktów. 

Kolejne miejsca zajęły drużyny: 4. AK Plocha Draha Koprzywnica / Olymp Praga (Jan Macek, Daniel Klima), 5. AK Marketa Praga (Adam Bednar, Michal Bastecky), 6. AMK Zlata Prilba II Pardubice (Jaroslav Petrak, Matous Kamenik) i 7. Drużyna Mieszana (Miran Praznik, Jakub Sazovsky, Radek Bambuch). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...