Tobiasz Musielak wystąpi w żużlowym Memoriale Petera Cravena

Strona głównaŻużelTobiasz Musielak wystąpi w żużlowym Memoriale Petera Cravena

Poniedziałek rozpocznie się z przytupem dla wszystkich kibiców żużlu. W Manchesterze odbędzie się Memoriał Petera Cravena. Na liście startowej nie zabraknie gwiazd — rajderów znanych z Grand Prix. Polska również ma swojego reprezentanta. Będziemy śledzić losy Tobiasza Musielaka, który w sezonie 2022 w Premiership będzie startować dla ekipy z Sheffield.

Polak na starcie

Na poniedziałkowy wieczór zaplanowano Memoriał Petera Cravena. To mocne rozpoczęcie tygodnia dla kibiców żużlu, zwłaszcza że w zawodach będzie uczestniczył Polak — Tobiasz Musielak. Liczymy, że rajder, który w sezonie 2022 będzie startować dla ekipy z Sheffield w Premiership zanotuje dobry występ. Na National Speedway Stadium nie zabraknie jednak gwiazd. Pojawią się m.in. byli indywidualni mistrzowie świata: Jason Doyle i Tai Woffinden.

Zawody składać będą się z tradycyjnej 20-biegówki, pięcioosobowego barażu i sześcioosobowego finału. Początek zaplanowano na godzinę 20:30.

Memoriał Petera Cravena z 2022 roku będzie 27. edycją turnieju ku pamięci legendarnego żużlowca. Craven stracił życie na torze w Edynburgu we wrześniu 1963 roku, mając 29 lat. Był dwukrotnym, indywidualnym mistrzem świata, a także dwukrotnie zdobywał brązowy medal w tych rozgrywkach.

Lista startowa:

 1. Tobiasz Musielak (Polska)
 2. Adam Ellis (Wielka Brytania)
 3. Brady Kurtz (Australia)
 4. Matej Zagar (Słowenia)
 5. Nicolai Klindt (Dania)
 6. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
 7. Jason Doyle (Australia)
 8. Tom Brennan (Wielka Brytania)
 9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 10. Max Fricke (Australia)
 11. Jye Etheridge (Australia)
 12. Norick Bloedorn (Niemcy)
 13. Chris Harris (Wielka Brytania)
 14. Niels Kristian Iversen (Dania)
 15. Charles Wright (Wielka Brytania)
 16. Daniel Bewley (Wielka Brytania)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...