STS KOD PROMOCYJNY

Znamy kadrę Polski na Speedway of Nations 2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelZnamy kadrę Polski na Speedway of Nations 2

Biało-czerwoni w piątek 11 sierpnia w Rydze staną do obrony tytułów Drużynowych Mistrzów Świata Juniorów na żużlu. W turnieju Speedway of Nations 2 biorą udział zawodnicy z kategorii wiekowej U-21. W naszej drużynie znaleźli się: Mateusz Cierniak, Wiktor Przyjemski i Bartłomiej Kowalski. Ten ostatni zastąpił Jakuba Miśkowiaka, który startował w Speedway of Nations U-21 przed rokiem. Polacy na torze w Rydze będą jednymi z faworytów do zwycięstwa. 

Na Łotwę po obronę tytułu 

Nasi młodzi żużlowcy na Łotwę udadzą się po to, aby bronić tytułu Drużynowych Mistrzów Świata Juniorów, który wywalczyli przed rokiem. Wówczas w składzie: Mateusz Cierniak, Wiktor Przyjemski i Jakub Miśkowiak sięgnęli po złoto w zawodach rozgrywanych w duńskim Vojens. W fazie zasadniczej biało-czerwoni zgromadzili 36 punktów, a w wielkim finale pokonali 6:3 Czechów i odnieśli kolejny duży żużlowy sukces w kategoriach młodzieżowych. 

Kadra bez większych zaskoczeń 

Zgodnie z oczekiwaniami w naszej kadrze brakuje większych zaskoczeń. W tym sezonie Mateusz Cierniak i Wiktor Przyjemski jeżdżą bardzo dobrze i ponownie powalczą w Speedway of Nations U-21. Trzecim zawodnikiem, czyli tzw. doparowym będzie Bartłomiej Kowalski. Przed rokiem funkcję tą pełnił Jakub Miśkowiak. Na papierze nasza kadra U-21 wygląda bardzo dobrze i nic dziwnego, że jest zaliczana do grona głównych faworytów do zwycięstwa. Wydaje się, że o medale powinniśmy walczyć z Duńczykami, Czechami, i Australijczykami. 

Wszystkie kadry U-21

Poznaliśmy już wszystkie awizowane składy na turniej, który odbędzie się 11 sierpnia na torze w Rydze. Dzień później na tym samym obiekcie zostanie rozegrane Speedway Grand Prix Łotwy. W piątek o Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów powalczy siedem reprezentacji w następujących składach:

  • Polska: Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Wiktor Przyjemski;
  • Wielka Brytania: Anders Rowe, Daniel Gilkes, Drew Kemp;
  • Dania: Emil Breum, Esben Hjerrild, Jesper Knudsen;
  • Australia: Keynan Rew, James Pearson, Tate Zischke;
  • Czechy: Petr Chlupac, Daniel Klima, Jaroslav Vanicek;
  • Niemcy: Norick Bloedorn, Erik Bachhuber, Patrick Hyjek;
  • Łotwa: Francis Gusts, Ricards Ansviesulis, Ernest Matjuszonok. 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...