Siatkarze reprezentacji Polski z brązem Ligi Narodów 2022

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówSiatkarze reprezentacji Polski z brązem Ligi Narodów 2022

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn wywalczyła brązowy medal Ligi Narodów 2022. W małym finale biało-czerwoni pokonali 3:0 Włochów. Tym samym podnieśli się po bolesnej porażce w półfinale z Amerykanami. Zwycięstwo Polaków nad gospodarzami w meczu o brąz ani przez moment nie było zagrożone. Prowadzeni przez Nikolę Grbicia siatkarze dominowali od początku do końca i zasłużenie stanęli na najniższym stopniu podium. O złoto zagrają Francuzi i Amerykanie.

Koncertowa gra Polaków

Polscy siatkarze od początku meczu z Włochami wyglądali bardzo dobrze. Nikola Grbić zdecydował się na posłanie do boju pierwszego garnituru, a pierwsze skrzypce grali Bartosz Kurek, Kamil Semeniuk, czy też Mateusz Bieniek. Już w pierwszej części otwierającego seta biało-czerwoni wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Od stanu 12:10 zdobyli kolejne cztery punkty i prowadzili 16:10. Przewagi nie oddali do końca partii, a z czasem ją nawet powiększyli. Ostatecznie pierwszy set biało-czerwoni wygrali 25:16

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana. Lepiej zaczęli ją Włosi, którzy prowadzili już 11:8. Kolejne cztery punkty zdobyli Polacy i szybko zrobiło się 12:11 dla biało-czerwonych. Następnie gra toczyła się punkt za punkt i wynik oscylował wokół remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Polski, którzy zakończyli seta 25:23, wykorzystując drugą piłkę setową. Podłamani tym Włosi w trzeciej partii stanowili tło dla Polaków, którzy wyglądali bardzo pewnie. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:20 i biało-czerwoni szybko zakończyli mały finał. Na szyjach reprezentantów Polski zawisły brązowe medale Ligi Narodów 2022. To pierwszy międzynarodowy sukces Nikoli Grbicia w roli selekcjonera naszej kadry

Włochy – Polska 0:3 (16:25, 23:25, 20:25)

Podnieśli się po bolesnej porażce

Przed meczem pewną niewiadomą było to, czy Polacy zdołają się podnieść po bolesnej porażce z Amerykanami. Jak się okazało, zareagowali na nią najlepiej, jak to możliwe. W meczu o brąz potwierdzili swoją klasę i to, że podczas kolejnych turniejów znów powinni walczyć o najwyższe trofea.

Niebawem Mistrzostwa Świata

Finały Ligi Narodów były ostatnim poważnym sprawdzianem Polaków przed Mistrzostwami Świata. Te rozpoczną się w Polsce już za miesiąc, a nasi reprezentanci będą bronili tytułu. Wygrywali zarówno w 2014, jak i w 2018 roku. Teraz staną przed szansą na zdobycie trzeciego tytułu z rzędu.