Zwycięstwo polskich koszykarzy na zakończenie serii sparingów

Strona głównaKoszykówkaZwycięstwo polskich koszykarzy na zakończenie serii sparingów

Reprezentanci Polski w koszykówce wygrali ostatni mecz towarzyski w ramach przygotowań do EuroBasketu 2022 oraz eliminacji EuroBasketu 2025. W ostatnim meczu sparingowym pokonali 87:76 Gruzinów. Tym samym podopieczni Igora Milicicia wygrali drugi sparing z rzędu, co może być dobrym prognostykiem przed kluczowymi meczami w tym roku, które odbędą się na przełomie sierpnia i września. Zwycięstwo biało-czerwonych cieszy, bo przed startem spotkania faworytami byli Gruzini.

Niezwykle wyrównana pierwsza połowa

Pierwsza połowa meczu Polska – Gruzja była niezwykle wyrównana. W Atenach oba zespoły chciały pokazać się z jak najlepszej strony i widać to było na parkiecie. Na początku pierwszej kwarty lepiej wyglądali Polacy, którzy wyszli na kilka punktów przewagi. W końcówce do wyrównania doprowadzili Gruzini, a chwilę później to oni prowadzili. Ostatecznie pierwsze 10 minut zakończyło się zwycięstwem Gruzinów 23:22. Bardzo podobny przebieg miała druga kwarta, w której ponownie mecz toczył się kosz za kosz. Ostatecznie oba zespoły zdobyły w niej po 18 punktów i na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem schodzili Gruzini.

Przewaga Polaków po przerwie

Po regulaminowej przerwie zdecydowanie lepiej zaczęli grać biało-czerwoni. W trzeciej kwarcie to oni byli stroną dominującą i szybko wyszli na prowadzenie. Kontrolowali pojedynek z kilkupunktową przewagą i ostatecznie po trzech kwartach schodzili z prowadzeniem 67:59. Byli już bardzo blisko zwycięstwa, jednak swoją przewagę musieli potwierdzić w ostatnich 10. minutach. Tu również lepsi okazali się biało-czerwoni pod wodzą Igora Milicicia. Polacy wygrali ostatnie 10 minut 20:17 i zakończyli mecz wynikiem 87:76, choć przed jego rozpoczęciem nie byli faworytami. Znakomite zawody rozegrał Michał Michalak, który zdobył 22 punkty. Wierzymy,  że to jego przełamanie w kadrze. Wśród najskuteczniejszych graczy znajdowali się jeszcze Michał Sokołowski (15), Aleksander Balcerowski (12) i Aaron Cel (10).

Polska – Gruzja 87:76 (22:23, 18:18, 27:18, 20:17)