Dobry dzień polskiego tenisa. Zwycięstwa Linette, Hurkacza i Zielińskiego

Strona głównaTenisDobry dzień polskiego tenisa. Zwycięstwa Linette, Hurkacza i Zielińskiego

Trzy ważne zwycięstwa odnieśli reprezentanci Polski w tenisie ziemnym w czwartek 22 września. Zaczęło się od Magdy Linette, która pokonała Kristinę Mladenović i awansowała do ćwierćfinału w Seulu. Później w jej ślady poszedł Hubert Hurkacz, który w Metz bez większych problemów pokonał Dominica Thiema. Na koniec do półfinału debla we Francji awansował jeszcze Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem. Polski deblista broni tytułu sprzed roku.

Blisko trzygodzinny maraton Magdy Linette

Magda Linette (51. WTA) w turnieju w Seulu jest rozstawiona z trójką i była zdecydowaną faworytką meczu 1/8 finału z Francuzką Kristiną Mladenović (135. WTA). Spotkanie nieoczekiwanie rozpoczęło się od wygranego seta 6:4 przez niżej notowaną reprezentantkę Francji. W drugim secie Polka przegrywała już 3:5, ale zdołała wyjść cało z opresji, obronić dwie piłki meczowe i doprowadzić do tie-breaka. Tam wygrała 7:5 i o wszystkim decydował trzeci set. Tego Magda Linette wygrała 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 Hana Bank Korea Open w Seulu, gdzie zagra z rozstawioną z szóstką Brytyjką Emmą Raducanu (77. WTA).

Magda Linette (Polska, 3) – Kristina Mladenović (Francja) 4:6, 7:6(5), 6:2

Hurkacz pokonał utytułowanego rywala

Większych problemów z awansem do ćwierćfinału turnieju ATP 250 Moselle Open we francuskim Metz nie miał Hubert Hurkacz (10. ATP). Polak mierzył się z utytułowanym Austriakiem Dominiciem Thiemem (182. ATP), który po licznych kontuzjach próbuje wrócić do światowej czołówki. Rozstawiony we Francji z dwójką Hubert Hurkacz wygrał w pięć kwadransów 6:3, 6:4 i zameldował się w ćwierćfinale. Tam zmierzy się z Francuzem Arthurem Rinderknechem (60. ATP) i ponownie będzie faworytem.

Hubert Hurkacz (Polska, 2) – Dominic Thiem (Austria) 6:3, 6:4

Jan Zieliński z szansami na obronę tytułu w Metz

We Francji w turnieju deblowym występuje Jan Zieliński, który gra w parze deblowej z Hugo Nysem z Monako. Obaj kontynuują swoją dobrą serię i awansowali do półfinału turnieju ATP 250 Moselle Open. W ćwierćfinale pokonali oni rozstawionych z czwórką Rafaela Matosa z Brazylii i Diego Vegę Hernandeza z Hiszpanii. Spotkanie nie miało większej historii i zakończyło się gładkim zwycięstwem polsko-monakijskiego debla 6:2, 6:1. Jan Zieliński i Hugo Nys wciąż czekają na wyłonienie swoich rywali w półfinale. Polak broni tytułu sprzed roku, gdy w Metz triumfował wspólnie z Hubertem Hurkaczem