STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce szpadzistek AZS AWF Kraków w Klubowym Pucharze Europy w Cagliari

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiSzermierkaDrugie miejsce szpadzistek AZS AWF Kraków w Klubowym Pucharze Europy w Cagliari

Szpadzistki zespołu AZS AWF Kraków odniosły ogromny sukces i zajęły drugie miejsce w Klubowym Pucharze Europy we włoskim Cagliari. W składzie: Renata Knapik-Miazga, Barbara Brych, Gloria Klughardt i Anna Polis przez cały turniej szły jak burza i dopiero w finale musiały uznać wyższość zespołu Fiamme Oro z Włoch. Drugie miejsce w Klubowym Pucharze Europy to największy sukces w historii zmagań polskich klubów w szpadzie. 

Długie zawody w Cagliari

Droga szpadzistek AZS AWF Kraków do wielkiego finału nie była taka prosta. Zanim stoczyły walkę o złoto, musiały przejść przez siedem walk drużynowych. Całe zmagania we włoskim Cagliari trwały aż 12 godzin. Na przestrzeni całego dnia widać było doskonałe przygotowanie kondycyjne szpadzistek z Krakowa, które radziły sobie z kolejnymi przeszkodami. Polki trafiły do tzw. „grupy śmierci”. Rywalizowały w niej m.in. z Fiamme Oro oraz z Levallois z Francji. Szpadzistki AZS AWF Kraków awansowały do fazy pucharowej. 

W 1/8 finału mierzyły się ze szwajcarską drużyną Fechtklub Berno. Po świetnym pojedynku wygrały 40:34 i awansowały do najlepszej ósemki Pucharu Europy. W ćwierćfinale czekały na nie Francuzki z Beauvais Aca, które broniły tytułu. Po wyrównanym starciu Polkom udało się wygrać 39:34 i awansowały do strefy medalowej. W półfinale ponownie mierzyły się z Levallois, z którym przegrały w grupie. Tym razem górą były biało-czerwone i po zwycięstwie 45:41 awansowały do wielkiego finału. 

Złoto przegrane o włos

Po blisko dwunastu godzinach rywalizacji przyszedł czas na finał. Tam Polki mierzyły się z Włoszkami z Fiamme Oro. Mecz był bardzo zacięty. Polki do końca walczyły o złoto, jednak w finałowej walce Renata Knapik-Miazga musiała uznać wyższość Giulii Rizzi. Ostatecznie zespół AZS AWF Kraków przegrał 29:33. Szpadzistki z Krakowa sięgnęły po srebrny medal Klubowego Pucharu Europy, co jest największym osiągnięciem klubowym w historii polskiej szpady. Tym samym Renata Knapik-Miazga, Barbara Brych, Gloria Klughardt i Anna Polis zapisały się w historii tej dyscypliny sportu. Poza medalami otrzymały również nagrody pieniężne. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...