Klątwa Lewego trwa. Polska – Meksyk 0:0

Strona głównaPolska na MundialuKadra PolskiKlątwa Lewego trwa. Polska - Meksyk 0:0

Niestety reprezentanci Polski po bezbarwnej grze zremisowali bezbramkowo z Meksykiem w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Spory niedosyt musi czuć Robert Lewandowski, który w 58. minucie meczu nie wykorzystał rzutu karnego. Tym samym wciąż pozostaje bez trafienia na mundialu. W drugim meczu grupy C Arabia Saudyjska nieoczekiwanie pokonała 2:1 Argentynę. Polacy kolejny mecz zagrają 26 listopada.

Niewykorzystana jedenastka i ogromny niedosyt

Tuż przed meczem poznaliśmy pierwszą jedenastkę Polaków i trzeba przyznać, że Czesław Michniewicz zaskoczył. Rozpoczęliśmy w zestawieniu: Szczęsny, Zalewski, Kiwior, Glik, Bereszyński, Cash, Szymański, Krychowiak, Kamiński, Lewandowski i Zieliński. Dla Kamila Glika był to setny mecz z orzełkiem na piersi, a obrońca pobił także rekord i został najstarszym polskim piłkarzem, który kiedykolwiek zagrał na mistrzostwach świata. Niestety nasza gra od początku nie wyglądała najlepiej. Polacy mieli duże problemy z konstruowaniem akcji i w wielu fragmentach pierwszej połowy zostali zepchnięci do defensywy. Z drugiej strony akcjom Meksyku brakowało polotu i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem 0:0 po nudnej grze

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej. W 56. minucie na przebój w pole karne poszedł Robert Lewandowski i był nieprzepisowo powstrzymywany przez Hectora Moreno. Polacy dostali jedenastkę, a do piłki podszedł nasz kapitan. Niestety przegrał pojedynek z Guillermo Ochoą. Na tablicy wyników pozostało 0:0, a klątwa Roberta Lewandowskiego trwa. Na mundialach nie trafił ani razu, a trudno wyobrazić sobie lepszą sytuację niż rzut karny. Do końca meczu przeważali gracze z Ameryki Środkowej, ale w bramce biało-czerwonych dobrze spisywał się Wojciech Szczęsny. Remis 0:0 daje nam nadzieję na walkę o awans do fazy pucharowej

Polska – Meksyk 0:0 (0:0)

Drugi mecz z Arabią Saudyjską

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają 26 listopada o 14:00. Będzie to niezwykle ważne starcie, ponieważ Arabia Saudyjska nieoczekiwanie pokonała 2:1 Argentynę i jest liderem grupy. Jeżeli Polacy nie wygrają, to niemal stracą szanse na wyjście do fazy pucharowej. W tym meczu liczy się tylko zwycięstwo. W drugiej kolejce grupy C zagrają jeszcze Meksyk i Argentyna.