Eurobud JKS Jarosław w efektownym stylu w kolejnej rundzie Pucharu Europy

Strona głównaPiłka ręcznaEurobud JKS Jarosław w efektownym stylu w kolejnej rundzie Pucharu Europy

Szczypiornistki Eurobud JKS Jarosław w fenomenalnym stylu awansowały do 1/8 Pucharu Europy w piłce ręcznej. W rewanżowym spotkaniu wygrały aż 44:21 z portugalski zespołem Alavarium Love Tiles. Dzień wcześniej pokonały rywalki 36:26 i w wielkim stylu zameldowały się w 1/8 finału rozgrywek. To wszystko pod wodzą Moniki Cholewy, która przejęła drużynę po zwolnieniu Reidara Moistada. Wszystko przez słabe wyniki na krajowym podwórku, gdzie Eurobud jest dopiero ósmy.

Świetny występ od pierwszych minut

Przed rozpoczęciem rewanżu faworytkami do awansu były zawodniczki JKS Jarosław, które wcześniej wygrały 36:26. W sobotnie popołudnie tylko potwierdziły swoją przewagę. Od pierwszych minut grały pewnie w obronie i ataku, co przekładało się na kolejne zdobycze bramkowe. Bardzo szybko szczypiornistki Eurobud JKS Jarosław wyszły na kilka bramek przewagi i już było wiadomo, że awansu do 1/8 finału nikt im nie odbierze. Różnica stopniowo rosła i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 22:11

Po przerwie było jeszcze lepiej. Rywalki wciąż pozostawały bezradne w ataku, a silna obrona jarosławianek dawała wsparcie bramkarce. Z przodu wszystko się zgadzało i szybko padały kolejne bramki. Ponownie oglądaliśmy efektowny finisz zespołu z Polski. Od wyniku 35:21 zawodniczki JKS Jarosław zdobyły kolejne dziewięć bramek i zakończyły spotkanie zwycięstwem 44:21. Jak na debiutanta w europejskich rozgrywkach to jest o spektakularny wyczyn. Czwarta drużyna ostatniego sezonu w polskiej Superlidze awansowała już do 1/8 finału rozgrywek. Najwięcej bramek dla Eurobud JKS Jarosław rzuciły: Wiktoria Gliwińska (9), Natalia Wołownyk (7) i Sylwia Matuszczyk (6).

Eurobud JKS Jarosław – Alavarium/Love Tiles Aveiro 44:21 (22:11)

Z kim w 1/8?

W najbliższych dniach powinniśmy poznać kolejne przeciwniczki Eurobudu JKS Jarosław. Mecze fazy 1/16 wciąż się toczą. O awans walczą m.in. szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce, które rozpoczęły od trzybramkowego zwycięstwa z greckim PAOK.