Polska – Szwajcaria w United Cup. Hubert Hurkacz pokonał Stana Wawrinkę

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisPolska - Szwajcaria w United Cup. Hubert Hurkacz pokonał Stana Wawrinkę

Wtorek to kolejny dzień rywalizacji Polski i Szwajcarii w ramach premierowej edycji United Cup. Rozpoczął się on bardzo dobrze dla biało-czerwonych, ponieważ Hubert Hurkacz pokonał w dwóch setach Stana Wawrinkę i zdobył ważny punkt dla naszej reprezentacji.

Polska rozpoczęła rywalizację ze Szwajcarią w ramach premierowej edycji United Cup już w poniedziałek 2 stycznia. Swój pojedynek na korcie w Brisbane wygrała Iga Świątek. Niestety, później Daniel Michalski w dwóch setach uległ swojemu rywalowi i tak po pierwszym dniu bojów biało-czerwoni remisowali z reprezentantami Szwajcarii 1:1.

We wtorek jako pierwszy na korcie zameldował się Hubert Hurkacz, który mierzył się z trzykrotnym mistrzem wielkoszlemowym, czyli Stanem Wawrinką. Mecz wrocławianina i utytułowanego Szwajcaria nie należał do najłatwiejszych i najkrótszych, jednak co ważne „Hubi” pokonał rywala w dwóch setach. Tym samym zdobył bardzo ważny punkt dla biało-czerwonych. Do zwycięstwa w tej rywalizacji potrzeba już tylko „oczka”, które może zapewnić Magda Linette, walcząca w tej chwili na korcie z wyżej notowaną w rankingu WTA Jil Teichmann. Jeśli Polska znów doprowadziłaby do remisu o losach meczu przesądzi pojedynek w mikście, który planowo powinien być rozegrany także we wtorek 3 stycznia.

Hubert Hurkacz – Stan Wawrinka 7:6(5), 6:4

Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.