Magda Linette w 1/8 Australian Open. Życiówka Polki

Strona głównaTenisAustralian OpenMagda Linette w 1/8 Australian Open. Życiówka Polki

Magda Linette w kapitalnym stylu pokonała wyżej notowaną Rosjankę Jekateriną Aleksandrową i awansowała do 1/8 Australian Open. Reprezentantka Polski pokonała rywalkę 2:0 i po raz pierwszy w karierze awansowała do tego etapu turnieju wielkoszlemowego. Mecz potrwał zaledwie pięć kwadransów, a Magda Linette w pełni zasłużenie gra dalej. W 1/8 zagra z Caroline Garcią z Francji.

Dwusetowe zwycięstwo i historyczny awans

Przed meczem wiązaliśmy spore nadzieje z występem Magdy Linette. We wcześniejszych rundach Australian Open 2023 pokazała się z bardzo dobrej strony i w pełni zasłużenie zameldowała się w III rundzie. Tu trafiła na Rosjankę Jekateriną Aleksandrową, która zajmuje 18. miejsce w rankingu WTA i w turnieju grała jako rozstawiona z numerem 19. Choć to rywalka była faworytką, to jednak nie spodziewaliśmy się dużej różnicy w poziomie gry obu tenisistek. Ta jednak była widoczna, jednak na korzyść świetnie dysponowanej Magdy Linette.

Początek meczu był wyrównany do stanu 2:2. Później Rosjanka przełamała Polkę i wydawało się, że Magda Linette jest w bardzo trudnej sytuacji. To jej nie zdeprymowało i wzięła się do roboty. Polka wygrała cztery kolejne gemy i zakończyła pierwszą partię pewnym zwycięstwem 6:3. Magda Linette kapitalnie rozpoczęła też drugiego seta, gdy szybko wyszła na prowadzenie 4:0. Ostatecznie kontrolowała przebieg partii i zakończyła ją wynikiem 6:4. Cały mecz wygrała 2:0 i po raz pierwszy w karierze awansowała do 1/8 turnieju wielkoszlemowego. To życiowy wynik naszej reprezentantki.

Magda Linette (Polska) – Jekaterina Aleksandrowa (19) 6:3, 6:4

Garcia na drodze do ćwierćfinału

Teraz przed Polką zdecydowanie trudniejsze zadanie. W 1/8 Australian Open zmierzy się z czwartą rakietą świata Francuzką Caroline Garcią. Do tej pory obie na korcie spotkały się tylko raz i miało to miejsce w 2017 roku. Wówczas w dwóch setach wygrała Francuzka. Choć tym razem to również ona będzie faworytką, to jednak Magda Linette nie jest bez szans w walce o ćwierćfinał. Mecz 1/8 Australian Open z udziałem Polki odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia