STS KOD PROMOCYJNY

Angelika Szymańska wskoczyła na podium rankingu olimpijskiego w judo

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiJudoAngelika Szymańska wskoczyła na podium rankingu olimpijskiego w judo

Po zajęciu trzeciego miejsca w zawodach Grand Slam w judo w Paryżu Angelika Szymańska awansowała na trzecie miejsce w rankingu olimpijskim. Jednocześnie w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Judo zajmuje wysokie szóste miejsce w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Sprawdź, jakie miejsce zajmują inni biało-czerwoni. 

Awans Angeliki Szymańskiej 

W ubiegły weekend w Paryżu Angelika Szymańska po raz trzeci z rzędu zdobyła brązowy medal na zawodach Grand Slam w tym mieście. Jednocześnie do dla niej czwarty krążek w karierze. Dzięki temu 23-letnia judoczka przesunęła się na trzecie miejsce w aktualnym rankingu olimpijskim oraz na szóste miejsce w najnowszym zestawieniu Międzynarodowej Federacji Judo (IJF) w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Dobra dyspozycja Angeliki Szymańskiej w Paryżu to dobry prognostyk przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, które także zostaną rozegrane w stolicy Francji. 

Czołowe polskie judoczki w rankingu IJF

Poza Angeliką Szymańską, w czołowej dziesiątce rankingu IJF znajduje się jeszcze Bata Pacut-Kłoczko, która zajmuje dziewiąte miejsce w kategorii wagowej do 78 kilogramów. Na wysokich miejscach z biało-czerwonych plasują się jeszcze: Aleksandra Kaleta (17. w kat. -52 kg), Julia Kowalczyk (19. w kat. -57 kg), Katarzyna Sobierajska (32. w kat. -70 kg) oraz Agata Ozdoba-Błoch (34. w kat. -63 kg). 

Na miejscach dających obecnie kwalifikację olimpijską znajdują się: Angelika Szymańska (3.), Aleksandra Kaleta (15.) i Beata Pacut-Kłoczko (15.). Przed nami emocjonujące miesiące w kontekście walki o przepustkę do Paryża. 

Słabsze miejsca reprezentantów Polski. 

Niestety męskiej części reprezentacji Polski idzie znacznie gorzej. Obecnie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w światowym rankingu pozostaje Adam Stodolski, który zajmuje 34. miejsce w kategorii wagowej do 73 kilogramów. Na 37. miejscu w kategorii do 100 kilogramów znajduje się Piotr Kuczera. Żaden z reprezentantów Polski nie plasuje się obecnie w rankingu olimpijskim na miejscu, które premiowane byłoby przepustką do Paryża. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...