Trzysetowy thriller Hurkacza. Polak jest w II rundzie w Dubaju

Strona głównaTenisTrzysetowy thriller Hurkacza. Polak jest w II rundzie w Dubaju

Hubert Hurkacz stoczył niezwykle trudny pojedynek z kwalifikantem Rosjaninem Aleksandrem Szewczenko. Ostatecznie Polakowi udało się przełamać napór rywala i wygrał 2:1. Dzięki temu Hubert Hurkacz kontynuuje swoją zwycięską passę i po zwycięstwie w turnieju w Marsylii awansował do II rundy Dubai Duty Free Tennis Championships. Tam zmierzy się z kolejnym Rosjaninem Pawłem Kotowem.

Nieoczekiwany początek i strata seta

Zdecydowanym faworytem meczu był Hubert Hurkacz (11. ATP). W rankingu wyprzedza on Aleksandra Szewczenko (119. ATP) o ponad sto miejsc. Od początku jednak nie było tego widać i mecz był bardzo wyrównany. Najpierw Hurkacz nie wykorzystał czterech breakpointów w piątym gemie. Chwilę później nieoczekiwanie Polak stracił własne podanie, a rywal wyszedł na prowadzenie 4:2, którego już nie oddał. W dziewiąty gemie Polak miał jeszcze trzy piłki na przełamanie, aby powrócić do gry, jednak Szewczenko umiejętnie się bronił i wygrał seta 6:3

Udany powrót Hurkacza

Hubert Hurkacz znalazł się w trudnym położeniu i nie mógł już sobie pozwolić na żadną wpadkę. Początek drugiego seta był bardzo wyrównany, a pierwszy breakpointów musiał bronić Polak. Na szczęście mu się to udało, a później w ósmym gemie w końcu odebrał serwis rywalowi. Hurkacz zakończył partię 6:3 i doprowadził do remisu 1:1. Najbardziej wyrównany był decydujący set. Lepiej rozpoczął go Polak, który po przełamaniu prowadził już 4:2. Wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo i awans do II rundy turnieju w Dubaju. Nieoczekiwanie w dziewiątym gemie Hurkacz znów miał problemy i został przełamany. Ostatecznie doszło do tie-breaka. Ten toczony był punkt za punkt i zadecydowała gra na przewagi. Więcej spokoju zachował bardziej doświadczony i utytułowany Polak, który wygrał 9:7 i awansował do 1/8 finału

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Aleksander Szewczenko (LL) 3:6, 6:3, 7:6(7)

Kolejny Rosjanin na drodze Polaka

Następnym rywalem Huberta Hurkacza w Dubaju będzie Rosjanin Paweł Kotow (138. ATP). Ten w pierwszej rundzie dość niespodziewanie pokonał Australijczyka Alexeia Popyrina. Teraz czeka go trudniejsze zadanie, ponieważ zdecydowanym faworytem meczu jest Polak. Obaj zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w karierze. Spotkanie II rundy turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships zaplanowano na środę 1 marca