Bartosz Zmarzlik samodzielnym liderem cyklu Grand Prix po zawodach w Pradze

Strona głównaŻużelBartosz Zmarzlik samodzielnym liderem cyklu Grand Prix po zawodach w Pradze

Choć Bartosz Zmarzlik w czeskiej Pradze zajął czwarte miejsce w zawodach Grand Prix, to jednak został samodzielnym liderem klasyfikacji cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata. O trzy punkty wyprzedza Szweda Fredrika Lindgrena, który odpadł w półfinale. Niestety w klasyfikacji generalnej poza pierwszą dziesiątką wciąż plasują się Patryk Dudek i Maciej Janowski. Grand Prix Czech w Pradze wygrał reprezentant Słowacji Martin Vaculik.

Zmarzlik tuż za podium na torze w Pradze

Aktualny mistrz świata na żużlu w Pradze jeździł w kratkę. W fazie zasadniczej zwycięstwa przeplatał trzecimi miejscami. Ostatecznie pozwoliło mu to na zajęcie drugiego miejsca i awans do półfinału. Tam znalazł się też Patryk Dudek. Niestety Maciej Janowski wylądował poza półfinałem. Zabrakło mu do tego zaledwie punktu. W półfinale Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce i wszedł do swojego kolejnego finału w tym sezonie. Sztuka ta nie udała się Patrykowi Dudkowi, który zmagania w Pradze zakończył na siódmym miejscu

W wielkim finale Bartosz Zmarzlik dojechał na czwartym miejscu. Na dystansie nie dał rady swoim rywalom. Po raz drugi z rzędu Grand Prix Czech w Pradze wygrał Słowak Martin Vaculik. Miejsca na podium uzupełnili Duńczyk Leon Madsen i Australijczyk Jack Holder. Ostatni z Polaków Maciej Janowski zajął dziesiąte miejsce.

Polak samodzielnym liderem cyklu Speedway Grand Prix

Bartosz Zmarzlik po Grand Prix Czech został samodzielnym liderem cyklu Speedway Grand Prix. Za czwarte miejsce w Pradze zainkasował 14 punktów. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej ma 50 punktów i o trzy wyprzedza drugiego Szweda Fredrika Lindgrena. Trzecie miejsce ze stratą ośmiu punktów do Polaka zajmuje Jack Holder. Poza czołową dziesiątką wciąż znajdują się Patryk Dudek (12. miejsce) i Maciej Janowski (13.). Obaj mają po 17 punktów. Już za tydzień na torze w Teterowie odbędzie się Grand Prix Niemiec. Będzie to czwarta runda Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu.