Strona głównaInneNatalia Kochańska ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich i kwalifikacją olimpijską

Kolejny sukces biało-czerwonych na strzelnicy. Natalia Kochańska wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w konkurencji karabinu z 50 metrów w trzech postawach. Polka w wielkim finale była bliska sprawienia niespodzianki i sięgnięcia po złoto. Ostatecznie przegrała z Norweżką Jenny Ostre Stene. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Seonaid Morven Mcintosh z Wielkiej Brytanii. Natalia Kochańska cieszy się nie tylko z medalu, ale również z kwalifikacji olimpijskiej do Paryża.

Piąte miejsce w kwalifikacjach

Oczywiście zmagania o medale zostały poprzedzone kwalifikacjami. W nich Natalia Kochańska strzelała równo, jednak nie należała do czołowej trójki. Finalnie kwalifikacje zakończyła na piątym miejscu z wynikiem 589. Dało jej to spokojny awans, ponieważ do rundy finałowej przechodziło osiem najlepszych zawodniczek na strzelnicy. Niestety na tym etapie z rywalizacją pożegnała się Aneta Stankiewicz, która uzbierała 577 punktów i zajęła 29. miejsce. Zmagania w konkurencji karabinu z 50 metrów w trzech postawach były bardzo emocjonujące.

Złoty medal był bardzo blisko

Natalia Kochańska z optymizmem przystępowała do rundy finałowej. Oprócz reprezentantki Polski znalazły się w niej również: Norweżki Jenny Ostre Stene i Jeanette Hegg Duestad, Brytyjka Seonaid Morven Mcintosh, Ukrainka Daria Tykowa, Serbka Teodora Vukojevic, Chorwatka Marta Zeljkovic i Niemka Jolyn Beer. Runda finałowa potoczyła się znakomicie dla Natalii Kochańskiej. Wygrała ją z dorobkiem 410 punktów i awansowała do wielkiego finału. Jej przeciwniczką była Jenny Ostre Stene.

Walka o złoty medal była bardzo wyrównana. Od początku przewagę zyskała Norweżka, jednak z czasem Natalia Kochańska czuła się pewniej i odrabiała straty. Zanotowała fantastyczną pogoń od stanu 1:9 do wyniku 13:11. W końcówce jednak większą skutecznością popisywała się Jenny Ostre Stene i to ona wygrała 17:13, zdobywając złoty medal Igrzysk Europejskich. Natalia Kochańska wywalczyła srebrny medal, a podium uzupełniła Brytyjka Seonaid Morven Mcintosh. Polka osiągnęła duży sukces międzynarodowy i jednocześnie zapewniła sobie przepustkę do startu na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu